Brastvo

334

ПА НЕНАД ИРНЕНИ

|. Српски језик. — Читање брзо, лепо и с разумевањем. Читанке из ПГ и ТУ разреда осн. школе. Писање: лепо (краснопис), по казивању и исказивање својих мисли.

Спољни свет и сазнавање његово. Знање и мисли. Говор или језик. Речи: Имена стварима и лицима. Радње ствари и лица. Какве су ствари и лица и колико их има. — Декламовање лакших и занимљивијих састава.

3. Рачун. — Проширење и утврђење писменога рачунања у сва четири вида. Писање разломака простих и десетних и рачунање с десетинама. Обнова о новим мерама и рачунање с њима. Израчунавање површина и запремина,

3. Земљопис. — Српске земље (све на мапи очигледно, и да ученици и сами цртају и бележе) и Балканско полуострво.

4. Српска историја. — Досељење и насељење у данашње земље. Крштење и азбука. О животу за владе жупаниске у опште. Немања и уједињење; утврђење вере. Душан и његово царство. Распад. Вукашин, Угљеша, Гојко и Краљевић Марко. Долазак Турака у Јевропу. Бој на Косову. Пропаст. Под Турцима. Устанак. Ослобођене и неослобођене српске земље.

5. Науна хришћанска. — Рођење, живот и наука Христова. Читање Јеванђеља. :

6. Словенско читање. — Упознавање с азбуком и вежбање у читању.

7. Зидарство. — Обнова досадашњице, цртање и разумевање планова и прављење предрачуна. О уговорима. О вођењу дневника на грађевини. О довршним радовима.

8. Цртање. — Продужује се слободном руком са сенчењем и геометриско с лењиром и шестаром.

9. Левање. — Народно и црквено даље.