Društvo Svetoga Save. 7
Члан 5. — Целим Друштвеним радом управља Главни Одбор, који ће у Београду становати.
Главни Одбор састоји се из 21 лица, а то су: један председник, један потпредседник, један главни благајник, један подблагајник, три тајника, два књижничара и 12 чланова.
За чланове Главног Одбора могу бити изабрани само чланови добротвори и утемељачи с потпуним улогом.
Пред сваку редовну скупштину иступа коцком из Главног Одбора једна трећина чланова.
Члан 6. — Чланове Главног Одбора и часнике бира Друштвена скупштина простом већином гласова.
И чланови Одбора и часници, који су иступили, могу поново бити изабрани.
Главни Одбор може и сам попуњавати упражњена места оних својих чланова, који би престали бити чланови било премештајем било из других узрока, али ће о томе известити прву Друштвену скупштину.
Члан 7. — Главни Одбор је дужан сваке три године редовно сазивати главну скупштину у месецу јануару, а ванредно, кад год за потребно нађе. ;
За оне две године у том трогодишњем року, за које се редовна скупштина не сазива, дужан је Главни Одбор, да сваке године о Св. Сави објави биланс имаовног стања Друштвеног, потписан од надзорника.
Члан 8. — Скупштина бира из своје средине пет надзорника: тројицу за преглед рачуна а двојицу за прикупљање и бројање гласова па и за оверавање записника скупштинског.
Члан 9. — На редовним скупштинама Главни Одбор полаже извештај о своме трогодишњем раду као и о стању Друштвене имаовине; решава се о предлозима Главног Одбора и појединих чланова, ако би их било; бирају се нови чланови Главног Одбора на! место оних, који су иступили; и, бира се из средине попуњеног Одбора часништво. .
Члан 10. — Главни Одбор постараће се, да се установе пододбори, где буде потребно, а тако исто наименоваће поједина лица за своје поверенике.
Дужност пододбора и повереника састојаће се у томе да помажу Главни Одбор у вршењу Друштвенога. увис оу задатка у смислу ових правила.
Члан 11. — Члан Друштва Св. Саве може бити сваки