Istočnik

Стр. 112

ИСТОЧПИК

Бр. 7

вољно духовне хране, која нам је у данашњем времену неопходно потребна. Књига ова популарно написана садржи у себи 27 проповједи, од којих су 24. и 27. чисто локалне природе —■ и које су из ове збирке због тога могле и изостати — остале пак јесу од општег значаја, и могу се примјенити на све прилике данашњег нашег народно црквеног живота. На завршетку, да кажемо, да се књига и својом спољашњои израдом одликује, бојимо се, да нећемо тим њену унутрашњу вриједност умалити, јер ми не држимо да „човјека хаљина чини човјеком". - Г~ I

Ч и т у љ а, Јован Бјелетић, парох трновачки. билећког протоирезвитерата. преминуо је 7. фебруара о. г. у 59. години живота, а 39. свегатеничке службе. Марко Голи1|, парох голички, протопрезвитерата власеничког, преминуо је између 4. и 5. марта о. г. у 36. год. живота а 11. своје свештеничке службе. Димитрије Блажић, парох карински протопрезвитерата сребреничког преминуо је 11. марта о. г. у 77. години живота а 44. свештеничке службе.

Г Јретплатницима, Ево и 7. број овог часописа разаши/ве се, а многи од гг. претплатника још се са претплатом не одазваше. Лист овај цијеном својом врло је јеФтин, а трошак око издавања доста скуп, те због тога задржавање претпдате ствара и код уредништва и код администрације велике потешкоЂе. Умољавају се дакле сва гг. претплатници, да са пошиљањем претплате похите. Нарочито пак умољавају се гг. протопрезвитери односно надзиратељи протопрезвитерата у Босни и Херцеговини, да претплату од подручног свештенства штоприје покупеиовамо пошљу, а уједно и да нам јаве, којим свештеницима њиховог протопрезвитерата можемо лист непосредно слати. Код имена тих свештеника треба и пошљедну пошту означити. АДМИНИСТРАЦИЈА. „Источник" излази два пута и то 15. и пошљедњег дана V мјесецу. Цијена је листу на цијелу годину 4 фор., а на пола године 2 фор.; за стране земље на цијелу годину 5 фор.Ј а на пола године 2.50 фор. Учитељима основних писола и ђацима даваће се лист у пола цчјене. Претплата се шаље администрацији листа, а рукописи уредништву. Рукописи не враћају се. Прва српска штампарија Ристе Ј. Савића, Сарајево.