Opis granične linije između Kraljevine Jugoslavije i Kraljevine Bugarske

= 195 ==

Гранични камен Бр. 209.

Граница продужује у истом правцу на југо-исток у правој линији, док не дође на највишу тачку Руја, где се налази тригонометриски знак (заједничка тачка обеју заинтересованих земаља).

Гранични камен Бр. 210.

Од виса Руј граница узима правац на магнетски север, и то у правој линији, до граничног камена бр. 211, пролазећи кроз пашњак.

Гранични камен Бр. 211.

Од граничног камена бр. 211 граница продужује у истом правцу ка северу (магнетском) и то у правој линији, силазећи низ падине Руја, прави једну кружну линију обилазећи око Кладенца (Орлов кладенац), који се налази на седлу, а који остаје Бугарској. Одавде граница продужује пењући се до граничног камена бр. 212, пролазећи стално кроз пашњаке.

Гранични камен Бр. 212.

Од грничног камена бр. 212 граница продужује у правој линији у правцу на северо-запад, пролазећи преко седла, које се налази између „Камена струка“ и „Пландиште“, а даље кроз зиратно земљиште до граничног камена бр. 2138.

Гранични камен Бр. 213.

Од граничног камена бр. 213 граница силази низ врло стрм нагиб, у главном правцу на север, идући вододелницом до седла „Живонија", пролазећи преко једног путића, где се налази гранични камен бр. 214. Земљиште је местимично под буковом гором.

Гранични камен Бр. 214.

Од граничног камена бр. 214 граница иде по нагибу врло стрмом и каменитом, испочетка у правцу на север, а после на север—северо-исток на источни део ћувика „Јаворовски камен", где је постављен гранични камен бр. 215. Граница иде стално вододелницом.

Гранични камен Бр. 215.

Од граничног камена бр. 215 граница иде вододелницом на север северо-исток пењући се благо гребеном, до граничног камена бр. 216.

Гранични камен Бр. 216.

Праница иде вододелницом углавном у правцу на северо-исток стално поред гребена до пута, који води из Вучјег Дола у Ломницу, где достиже једно седло на коме се налази гранични камен бр. 217. Једно мало узвишење налази се готово на половини пута између граничних каменова бр. 216 и 217.

Гранични камен Бр. 217.

Граница иде строго вододелницом у правцу на северо-исток, гребеном до каменитог врха Ракитски камен, где је подигнут гранични камен бр. 219. Између ова два ,гранина камена земљиште је потпуно обрасло шумом.

Гранични камен Бр. 218.

Граница скреће на исток вододелницом, пролазећи кроз врло густу шуму, спушта се стрмим нагибом до граничног камена бр. 219, где пресеца малу стазу која веже село Ракиту и Ломницу.

Гранични камен Бр. 219.

Од граничног камена бр. 219 граница иде у правцу на северо-исток силазећи до широког седла, које се налази на половини пута између ова два камена и идући увек вододелницом— гребеном. У почетку пролази кроз стару шуму, излази из ње пролазећи кроз пашњаке у којима има шиљатог камења.

5