Opis granične linije između Kraljevine Jugoslavije i Kraljevine Italije

= 102 —

Спдредни стуб бр. 22/ХХУ. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Пада по стеновитом, травом обрасловм гребену, који сачињава ка југу испупчен лук. Затим се успиње у кратком делу.

Обе су стране благо нагнуте, стеновите, клизаве.

Споредни стуб бр. 22/ХХУ1. — Налази се југо-источно, а непосредно од малог седла на гребену, који ограничава ка северу широку, стеновиту вртачу, која се налази на талијанској територији, између граничне линије и коте 1885.

Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Пење се по испресецаном, стеновитом гребену, средњег нагиба, до једног врхчића, од којег се одваја ка талијанској територији гребенчић, који ограничава широку вртачу, која остаје цела на талијнској територији.

Обе су стране благо нагнуте, стеновите, клизаве и са малим стеновитим отсецима.

Споредни стуб бр. 22/ХХУП. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђа.

Води, скоро у правом правцу, по скоро равнм, стеновитом, оштром гребену.

Јужна је страна (Италија) врло стрма, стеновита, травом обрасла.

Северна је страна (СХС) стрма, стеновита у даљем току, а у близини врха клизава.

Споредни стуб бр. 22[ХХУШ. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Води по вијугастом, испресецаном, стеновитом гребену. Затим у кратком делу пада и опет се благо успиње до једног врхчића, од којег се одваја ка талијанској територији маркантно стрмо ребро.

Обе су стране врло стрме, стеновите.

На северној страни (СХС) у почетку кратки, стеновити отсек, затим је страна стрма, клизава, стеновита.

Споредни стуб бр. 22/ХХ1Х. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Води по вијугастом, испресецаном, стеновитом гребену. Пење се благо до дугачког врхчића, затим пада благо до једног малог седла, иза којега се опет успиње стрмо по гребену, који постаје, нешто пре следећег стуба, скоро раван.

Обе су стране стеновите, вертикалне.

Споредни стуб бр. 22/ХХХ. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Води по вијугастом, стеновитом, травом обраслом гребену.

Пење се благо, затим пада стрмо у кратком делу. Води скоро равно и при крају се успиње до тачке гребена, од које се пружа ка талијанској територији широка, врло стрма, травом обрасла јаруга.

Јужна је страна (Италија) врло стрма, стеновита, обрасла травом.

Северна је страна (СХС), после кратког, стеновитог отсека, испод гребена клизава.

Споредни стуб бр. 22/ХХХ[. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

После врло кратког, скоро равног дела, пење се стрмо, у скоро правом правцу, по испресецаном гребену, сачињеном од каменитих слојева, паралелних са самим гребеном, затим се успиње благо по клизавом, шљунковитом гребену.

Јужна је страна (Италија) врло стрма, стеновита.

Северна је страна (СХС), после кратког, стеновитог отсека, испод гребена клизава.

ГЛАВНИ СТУБ БР. 23.

Положај стуба на терену одређен је споразумно од стране оба шефа топографа.

Његово тачно место сазнаје се из података следећих прилога.

Одређен је геодетским путем.

Израђен од Талијанске делегације.

Налази се на врху широког, клизавог виса Хохкогел, чија је северна страна врло стрма (СХС), а јужна скоро вертикална (Италија).