Opis granične linije između Kraljevine Jugoslavije i Kraljevine Italije

— 316 —

ничкој употреби обеју држава и води по западној падини једног малог шумовитог узвишења. Земљиште је обрасло грмићима и јеловом и буковом шумом.

Споредни стуб бр. 6) ХХУИТ. — Налази се на источној ивици поменутог колског пута, а за неколико метара северно од раскрснице са једном стазом, која пада ка дубокој и широкој вртачи, која се налази југо-источно од стуба.

Граница од овога стуба до следећег иде у правој линији и сече косо колски пут, који је у овом делу у заједничкој употреби обеју држава и води по западној падини горе поменуте долине, обрасле густом јеловом и буковом шумом. Земљиште западно од линије је обрасло грмићима и ретком шумом:

Споредни стуб бр. 6 ЕХХУП. — Налази се на западној ивици поменутог колског пута, а на саставу са једном кратком просеком шуме, која је обележила стару хрватско-крањску границу.

Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000. Сече косо горе поменути колски пут, који је у овом делу у заједничкој употреби обеју држава и чини један лук, чија је тетива 10 м. дугачка. Земљиште је ка истоку обрасло густим џбуњем и густом шумом, а ка западу ретком шумом.

Споредни стуб бр. 6 ХХУШ. — Налази се на источној ивици поменутог колског пута, а на јужном саставу са кратком просеком шуме, поменутом у предњем опису.

Граница од овога стуба до следећег иде у правој линији и сече косо пут, који је у овом делу у заједничкој употреби обеју држава и води кроз усек између западне падине долине и једног малог шумовитог узвишења.

Споредни стуб бр. 601 ХХ1Х. — Налази се на раскрсници поменутог колског пута, који се пење стрмо ка друму од Лескове Долине и улази у талијанску територију, са једним другим колским путем, који у западно-источном правцу пада ка дну долине.

Граница од овога стуба до следећег пење се у правој линији по једном врло малом узвишењу, источно од горе поменуте раскрснице, а које је обрасло јелама.

Споредни стуб бр. 60 1ХХХ. — Налази се на врху узвишења, поменутог у предњем опису.

Граница од овога стуба до следећег иде у правој линији кроз просеку шуме; пада по јужној падини горе поменутог узвишења и води затим по источној падини коте 1336. Земљиште је обрасло џбуњем и ретким јелама и буквама.

Споредни стуб бр. 601 ХХХ!. — Граница од овога стуба до следећег иде у правој линији и пење се косо по северној падини једног ребра коте 1336, а кроз просеку густе и старе јелове и букове шуме. Дно скоро без стена.

Споредни стуб бр. 60 ХХХП. — Граница од овога стуба до следећег иде у правој линији кроз просеку шуме, а по источној падини ребра, поменутог у предњем стубу. Земљиште је скоро без стена и обрасло густом и старом јеловом и буковом шумом.

Споредни стуб бр. 6 ЕХХХШ. — Праница од овога стуба до следећег иде, у правој линији, кроз просеку густе и старе јелове и букове шуме, а по југо-источној падини поменутог ребра, до једног малог удубљења без дрвећа. Дно скоро без стена.

Споредни стуб бр. 60 ХХХТУ. — Граница од овога стуба до следећег иде, у правој линији, кроз просеку ретке шуме и џбуња, а по источној ивици удубљења, поменутог у предњем опису и пење се затим по стрмој, северној, падини једног ребра коте 13835.

Споредни стуб бр. 60 ХХХУ. — Граница од овога стуба до следећег пење се, у правој линији, кроз просеку густе јелове и букове шуме са џбуњем, на седло коте 1226 до северне ивице друма Чабранска Полица—Миланов Врх.

Споредни стуб бр. 601 ХХХУИТ. — Налази се на северној ивици друма Чабранска Полица—Миланов Врх.

Граница од овога стуба до следећег иде у правој линији и сече управно горе поменути друм.

ГЛАВНИ СТУБ БР. 62.

Положај стуба на терену одређен је споразумно од стране талијанског шефа топографа и оба топографа. Његово тачно место сазнаје се из података следећих рубрика,