Opis granične linije između Kraljevine Jugoslavije i Kraljevine Italije

Споредни стуб бр. 15/Х1. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Пада благо по испресецаном, стеновитом, клизавом и вијугастом гребену.

Југо-западна је страна (Италија) клизава, благо нагнута, са малим вртачама.

На северо-источној страни (СХС) налази се стеновита, клизава јаруга, паралелна са граничном линијом и обрасла ретком трвом. Преко јаруге води коњска стаза.

Споредни стуб бр. 15/ХП. — Граница од овога стуба до следећег не иде

у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи. _ _ Пада стрмо по уском, стеновитом, кржљавим грмићем обраслом гребену,

који доцније постаје шири и скоро раван. г

Југо-западна је страна (Италија) у првом делу стрма, стеновита, затим скоро равна. 3

На северо-источној страни (СХС) стеновита, клизава јаруга, паралелна са граничном линијом. Преко јаруге води коњска стаза.

Споредни стуб бр. 15/Х Ш. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Пада благо по маркантном, клизавом гребену, обраслом ретком травом.

Југо-западна је страна (Италија) испресецана, клизава, са кржљавим дрвећем. На истој се налазе појаси, травом обрасли.

Северо-источна је страна (СХС) стрма, стеновита, обрасла ретком травом. Паралелно са граничном линијом налази се једна јаруга, преко које иде коњска стаза.

Споредни стуб бр. 15/Х1У. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

У својој целини води скоро равно по маркантном гребену. На половини удаљености пада благо»гу кратком делу, затим се успиње до места, од којег се одваја ка југо-западу (Италија) мало ребро.

Југо-западна је страна (Италија) скоро равна, стеновита, са малим вртачама, обраслим травом.

Северо-источна је страна (СХС) стрма, стеновита, клизава, обрасла ретком травом. Преко исте води коњска стаза.

Споредни стуб бр. 15/ХУ. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Води у врло кратком делу по скоро равном, травом обраслом гребену, затим благо пада по стеновитом греебну и продужује опет скоро равно.

Југо-западна је страна (Италија) у почетку уска, скоро равна, травом обрасла, затим благо нагнута.

Северо-источна је страна (СХО) у првом делу стрма, клизава, затим скоро равна и обрасла травом.

Споредни стуб бр. 15/ХУ1. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Води у кратком делу скоро равно, затим се благо успиње. Сачињава ка северу (СХС) испупчен лук, а обилази вртачу, која остаје цела на талијанској територији.

Јужна је страна (Италија) широка, благо нагнута, са вртачама и ретком травом.

На северној страни (СХС) широка и шљунковита јаруга, паралелна са граничном линијом. Преко јаруге иде коњска стаза.

Споредни стуб бр. 15/ХУП. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Пење се стрмо, у кратком делу, по уском, стеновитом гребену до места, где је урезан у стену знак (1-- СХС), затим продужује скоро равно.

Југо-западна је страна (Мталија) стрма, стеновита, обрасла ретком травом.

Северо-источна је страна (СХС) широка, нагнута у смеру линије. На њој се налази карактеристичан низ стеновитих плоча, који почиње при стубу и продужује се паралелно са граничном линијом.

Споредни стуб бр. 15 ХУШ. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Успиње се у кратком делу, у општем правом правцу, паралелно са карактеристичном, каменитом плочом, сачињава ка северо-истоку испупчен лук.

Југо-западна је страна (Италија) клизава и благо нагнута.

Северо-источна је страна (СХС) у почетку скоро равна, затим стрма и клизава,