Opis granične linije između Kraljevine Jugoslavije i Kraljevine Italije
— 92 —
Споредни стуб бр. 20/ХХХ1. — Гранична линија од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.
За око 8 м. пење се стрмо, скоро у правој линији, по уском, стеновитом гребену, док не стигне до највише тачке, Затим скреће ка северу и прави прав угао по скоро равном, стеновитом и испресецаном гребену.
Северна је страна (СХС) стрма, са стеновитим отсецима, обрасла ретком травом.
Јужна је страна (Италија) стеновита и скоро вертикална.
Споредни стуб бр. 20Х ХХП. — Гранична линија од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.
Благо пада по стеновитом, испресецаном гребену, који је обрастао ретком травом, а у близини следећег стуба кржљавим дрвећем.
Северна је страна (СХС) стрма, са стеновитим отсецима, обрасла ретком травом.
Јужна је страна врло стрма и из каменитих плоча.
Споредни стуб бр. 20ХХХШ. — Гранична линија од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.
Иде по скоро равном, стеновитом и испресецаном гребену, који је обрастао ретком травом и кржљавим дрвећем.
Северна је страна (СХС) стрма, са стеновитим отсецима, који су паралелни са гребеном, а обрасла је ретком травом.
Јужна је страна (Италија) врло стрма, са каменитим плочама, а у близини следећег стуба налази се мали, скоро раван појас.
Споредни стуб бр. 20ЈХХХТУ. — Гранична линија од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.
У почетку иде по уском, стеновитом и скоро равном гребену, затим пада до једног малог седла, и пење се по травом обраслом гребену, потом иде, скоро до следећег стуба, по вијугастом, кржљавим дрвећем обраслом гребену, а при крају по клизавом, стеновитом и ретком травом обраслом гребену.
Северна је страна (СХС) благо нагнута, стеновита и обрасла ретком травом и кржљавим дрвећем.
Јужна је страна (Италија) у почетку обрасла травом и кржљавим дрвећем, затим са стеновитим отсецима.
ГЛАВНИ СТУБ БР. 21.
Положај стуба на терену одређен је споразумно од стране оба шефа тогопрафа.
Његово тачно место сазнаје се из података следећих рубрика.
Одређен је геодетским путем.
Израђен од Талијанске делгације. у
Налази се на једној малој стеновитој и травом обраслој равнини, која чини врх Шија.
Гранична линија од овога стуба до следећег иде, у правом делу, у правој линији, по једном широком, травом и грмићима обраслом гребену до једног малог седла, од којег пад ка талијанској територији травом обрасла јаружица. Гранична линија од ове тачке иде по водомеђи, како је означено на плану 1:5000, а по скоро равном, уском, стеновитом гребену, оштром као нож.
Обе су стране до седла благо нагнуте, затим стеновите и врло стрме, са ретком травом и кржљавим грмићима.
Споредни стуб бр. 211. — Гранична линија од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи. Пада благо по уском, стеновитом, испресецаном гребену, са ретким кржљавим грмићима.
Обе су стране стеновите, стрме и обрасле ретком травом и кржљавим грмићима.
Споредни стуб бр. 211. — Гранична линија од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи. Пада благо по уском, стеновитом и испресецаном гребену, са ретком травом и кржљавим грмићима.
Северна је страна (СХС) стеновита, врло стрма и са кржљавим грмићима.
Јужна је страна (Италија) стеновита, врло стрма и са ретком травом.