Srpski sion
ЈБР. 23.
С Т Е Ч А Ј 55 3-3 на појачко и перовођско место у Јегри овим се расписује стечај. Плата појца је годишње: 600 крура, а плата перовође је: 160 круна. Компетовати могу само они Срби православне вере, који су из црквеног пјенија од надлежне власти оспособљени, нри томе је желети, да су и мађарском језику вични, јер се скупштински записник на том језику води. Молбенице се имају слати на доле означену црквену онштину у року од шест недеља рачунајући од дана првог увршћења овог стечаја у „Српском Сиону." Председништво Српско-нравославне црквене општине у Јегри. (Е§'ег)
С Т Е Ч А Ј 61 2-3 Смрћу Даринке Нинковићке, учитељице, упразкњено је једно учитељскЈ место у Мокрииу, на које се овим стечај расгшсује. Са овим је местом скопчана редовпа плата од 1200 круна, у име огрева 100 круна, записаи ирибор 14 круна, и стан у иатури. Дужности учител.ице прописане су Школском Уредбом. Новоизабрапа учитељица примиће опе разреде, које јој м. школски одбор доделио буде. Рок стечају траје до 5. (18.) августа о. г, Из седнице м. школског одбора држаие у Мокрину 30. маја (12. јунија) 1901. године. Ник. Николајевић Григорије Стајић перовођа. предоедник
ДРУГИ ОГЛАСИ
ЗВОНОЛИВНИЦА И ФАБРИКА ГВОЗДЕНИХ КОЗА ЗА ЗВОНА АНТ0НА НОВОТНИЈА ТЕМИШВАР'?,
препоручуЈе се — оа гаранцидом на више година —за израду нових звона и за иреливање нукнутих звона у свакој величини, као и за целокупно хармонично удешено звоњење, провиђено са круном од кованог гвожђа, тако удешеном, да се звона по вољи и лако могу кретати, ако би се на једном месту излупало, чиме се звона сачувају да не нукну. Особито нрепоручујем од мене изнађена и много нута одликована Р1Г* патентирана са отвореним одушкама прови^ена звона, која су у горњем делу — као виолина — са отвором у виду Фигуре ^ нровиђенаи зато имају дуготрајнији, снажнији и дубљи звук, него звона по старој системи прављена, тако да се овако једно патентирано звоно од 327 килограма изједначује са звуком других ио старој системи ливених звона од 408 килограма. Даље препоручујем козе за звона од кованог гвожђа, у тороњу слободно стојеће; звона или шоље за сатове од метала; прављеве старих звона са крунама од кованога гвож^а. — Звона у тежини од 300 килогр. на ниже има увек готових на стоваришту. 14— ех 1901. Илустровани ценовници и прорачуни трошка бесплатно и Франко. На миленарској земаљској изложби у Будимпешти 1896. награђена са великом миленарском медаљом.
„Српски Сион" излази сваке недеде на целом табаку. Цена му је: За Аустро-Угарску, Восну и Хврцеговшу на годину 8 круна, на по године 4 круне, а на четврт године 2 круне. За стране зелље : на годину 10 круна. Из Србије прима претилат? књижара В. Валожића у Веограду. Иоједини бројеви 20 фиира. Претплата, огласи, стечајеви и рекламације шаљу се Админиотрацији а осгали рукописи уредништву „Српског Сиона" у Карловце. За огласе, објаве и стечајеве плаћа се 12 филира од једног реда ситних слова. — Неплаћена писма се не примају. —Рукописи се не враћају. Шз &мва: Сртж Мт&етџот Штмтџ&је у Ор. Еараовкжна. 1901. — 375.