Borba, 30. 04. 1993., str. 6
Београд. — Поновљени процес официрима бившег Вараждинског корпуса, оптужених за подривање војне и одбрамбене моћи земље, настављен је у Војном суду исказима сведока — тадашњих начелника за безбедност и морално васпитање, пуковника Ратка Каталине и потпуковника Ненада Лазаревића.
Пуковник Каталина је рекао да се многих догађаја из Вараждина не сећа. Он је и јуче, као и на претходном суђењу, својим исказом теретио оптужене старешине Вараждинског корпуса. По његовој процени противничка страна није располагала са више од 100 до 200 људи који су били наоружани пешадијским оружјем,
3 ČUO S e” „Здрављ Лесковац. — Лесковачки фармацеутски и хемијски произвођач Д. Д. „Здравље“ од 1. маја, како је одлучио руководећи тим на свом последњем састанку, мораће да, у условима појачаних санкција, редукује производњу и приступи „превентивном“ смањењу трошкова за Л. Д. око 2000 радника и одржавање нормалног тока
Руковедноци
Београд. — Стојан Делић, директор Службе за платни промет са Новог Београда, Мирјана НПузигаћа, шеф одељења платног промета и Боривоје Радосављевић, из „Астро Орион Холдинга“, осумњичени за злоупотребу службеног положаја, од јуче су на слободи. Милија Миловановић, за-
li
BSSODIORRORSRRPARRE
реку 26
док је уз штедњу муниције и хране корпус могао у борби да издржи и до месец дана. „Очекивао сам офанзивна дејства између 15. и 22. септембра јер су она била могућа, имали смо тенкове и могли смо направити пробој“.
На овакве изјаве првооптужени генерал Трифуновић је ставио примедбе рекавши да је посебно разочаран новим оптужбама које су „небулозне“ и да је читав исказ потпуно конфузан и нејасан.
Други сведок, потпуковник Ненад Лазаревић оценио је да је непосредно пред почетак борбених дејстава у Вараждину морал био врло лош и да, како је време одмицало ка 22.
септембру, он је све више слабио, а посебно је то било уочљиво одласком септембарске класе. По сведочењу Лазаревића напади на Команду су једно време били непрекидни, а престајали су само онда кад им је у посету долазила европска мисија. Потпуковник Лазаревић је затим рекао да никада није веровао Ратку Каталини и да му је било врло сумњиво то што су сви кључни људи у Команди пре борбених дејстава одлазили на боловање по 15 дана и лечили се у Војној болници у Загребу.
По уверењу Лазаревића није било другог излаза од онога које је генерал Трифуновић учинио, осим да сви узалудно изгину. Ј. Флорић
на принудном одмору
произвдоње.
Како нас је обавестио заменик генералног директора Д. Д. „Здравље“ Милорад Стојковић, у мају ће на принудни годишњи одмор отићи половина радника са 70 одсто плаћеHMM JI. JI. Друга половина запослених одсустоваће. са својих радних места наредног ме-
СЕК пуштени
меник окружног јавног тужиоца и истражни судија Небојша Симеуновић усагласили су се да нема разлога за даље задржавање у притвору троје осумњичених из „афере Службе за платни промет“.
Влада Дрецун, Делићев
бранилац, прокоментарисао је пуштање свог клијента следећим речима: „Време ће пока-
D.D. GROUP
MB INŽENJERING d.o.o. za INŽENJERING, KONSALTING ! GRAĐEVINARSTVO
Brankova 28 11000 Beograd Yugoslavia
[2 МЕ а (ОМЕТА,
KONSALTING • PROJEKTOVANJE • IZVOĐENJE
НУДЕ ПОВОЉНО АПАРТМАЦЕ У АТРАКТИВНОМ АПАРТМАНСКОМ ПАСЕЉУ
ЈЕЗЕРО
| У ЦЕНТРУ ВРЊАЧКЕ БАЊЕ | ИНФОРМАЦИЈЕ; МБ-ИНЖЕЊЕРИН
{je
THE MEMBER OF MB-PKB BANK
сеца, што ће „Здрављу“ уштедети 30 одсто средстава.
По речима Милорада Стојковића у „Здрављу“, наиме, не знају каква ће судбина задесити већ плаћене фармацеутске сировине у вредности од преко 11 милиона марака, јер су традиционално ино-добављачи управо са територија Немачке, Аустрије и Швајцарске.
из притвора
зати колико је Делић учинио за Крајину“.
Незванично се сазнаје да нови сведоци у „афери Службе за платни промет“ нису предложени. Очекује се да би ускоро могла да уследи и наредба о финансијском вештачењу у Служби за платни промет. лограм брашна
i bOPBA 30. април, 1, 2. и 3. мај 1993.
——–II-Ž-J—J------ _
Винредни возови за празник
Београд. — Због великог интересовања путника и предстојећих првомајских празника ЖТП „Београд“ поново уводи неке од возова на линијама које су биле укинуте због мањка дизела.
Тако ће већ од петка возом моћи да се путује на релацији Београд — Зајечар — Београд, из Београда ка Косову Пољу, биће убачена директна кола у воз који из Ниша за Бар иде преко Пожеге и обрнуто. ЈП.
Почиње расподела БУШ-а
Београд. — Данас почиње расподела брашна, уља и шећера из робних резерви, саопштио је јуче новинарима Милорад Вујасиновић, председник Већа Савеза синдиката Србије.
Количине брашна и шећера које ће се делити су повећане, док је контингент уља смањен. Тако ће општинска синдикална већа у Србији добити 13 милиона килограма брашна, 2,6 милиона килограма шећера и 1,65 милиона литара уља. Ки! (ТИП 950) кошта 5.621 динар (у продавницама је 15.000), килограм шећера 23.279 динара (у продавницама је 27.800 динара) а литар уља 36.490 динара (у малопродаји је 42.000 динара).
У расподели која треба да се оконча 20. маја Београд ће добити 24,34 одсто контингента, Војводина 25,02 одсто, а Косово и Метохија 7,10 одсто укупне количине ових артикала.
Танјуг Осуђен хрватски
функцнонер
Загреб. — Шеф бироа хрвгтске владе за односе са УНПРОФОРОМ Звонко Хуголица осуђен је на шест месеци затвора због сумње да је овластио непалске плаве шлемове
да у Хрватску унесу огромне количине злата и сребра, јавља Франс прес позивајући се на писање загребачког „Вјесника". Више од 22 килограма злата и 4.600 килограма сребра из западне Европе, упућеног непалском батаљону УНПРОФОР-а чија је база у Славонији, заплењено је на хрватској царини 13. новембра прошле године.
Најнижа плата у Црној Гери четири
милиона
Подгорица. — Најнижа плата за април у Црној Гори, ако би била исплаћена до 10. маја, износила би нешто више од 4 милиона динара, а ако би исплата услиједила у другој декади идућег мјесеца „минималац“ би износио 4 милиона и 825 хиљада динара.
За најнижу плату из априла, која би се исплатила од 20. до 30. маја, износ ће се тек утврдити Заштитке цене у пољопривреди
Савезна влада утврдила је јуче нове заштитне цене у пољопривреди. За утовљену јунад заштитне цене износе 42.000 динара за килограм. За меснате свиње и овце 40.000 динара за килограм и за млеко 2.300 динара по масној јединици. Заштитна цена за пшеницу овогодишњег рода износи 6.270 динара за килограм прве класе, 5.700 динара за другу и 5.130 динара за килограм за трећу класу. Заштитна цена кукуруза износи 5.100 динара за _ килограм, – сунцокрета 14.000, соје 14.500, шећерне репе 1.400 и сировог дувана овогодишњег рода 77.700 динара за килограм“.
ПРОДАЈЕ СТАНОВЕ
на покацији миљаковац 1
ЈЕДНОСОБНЕ, ДВОСОБНЕ И ТРОСОБНЕ
408.
625-226
пара AOA.