Filatelista

7

аутори "Југомарке“ и “Југомарка“ као издавач), два излошка чланова жирија (др Војислава Мићовића и Драгоша Петровића), три излошка посебно позваних излагача (Михаила Јањића из Београда, др Велизара Кардоша из Романсхорна у Швајцарској и Миодрага Мрђе из Београда), као и четири излошка разгледница и акција (Александра Боричића из Београда, Стевана Новаковића из Ваљева и Гојка Вртунића из Београда).

"Кнежевина Србија 1840-1880", др Велизара Кардоша припада кругу врхунских светских изложака, док је писмо са поштанским жигом Студенице први пут представљено јавности. Изузетан значај дајемо блоку ЈУФИЗ [Х, вредном ликовном осмишљавању Изложбе, веома доброј сарадњи и опреми Каталога и Палмареса,

одговарајућој присутности у штампи и другим медијима.

Посећеност ЈУФИЗ-а 1Х била је добра. Па ипак, неподељен је утисак да се мора посветити озбиљна пажња, изградити осмишљен приступ и уложити велики напор да број филателиста и љубитеља филателије поново почне да расте.

У организационом погледу, поново подвлачимо квалитетан рад комесара и тима који је извршио техничку поставку и обезбеђивао изложбу. Тај посао је обављен без иједне примедбе. Сви излошци су уредно враћени излагачима.

Као резултат ЈУФИЗ-а 1Х остаје дугорочан споразум са Уметничким павиљоном "Цвијета Зузорић“, који располаже изложбеним простором лепих могућности за излагање филателије, и слични споразум са Коларчевим народним универзитетом у коме смо користили “Малу салу“ за Палмарес. Ове две околности могу бити знатна олакшица организаторима великих филателистичких манифестација у Београду.

(Извештај председника Организационог одбора ЈУФИЗ-а 1 закључен је приказом прихода и расхода излозбе, прим. уред.)