Filatelista
Међутим, преиспитивањем идеје о временској оси, брзо смо схватили да историја уметности и дизајна не може бити представљена на тако линеаран, директан начин. Уместо једноставном линијом, сматрали смо да би идеју напретка можда требало описати као нешто сложенију појаву - на пример као низ спирала, где прошлост стално утиче на садашњост, где се визије будућности напајају из прошлости, и где се прошлост стално реинтерпретира кроз садашњост. Сматрали смо да појам, сталне циркулације времена је нешто што је веома очигледно у историји модерне уметности, и модернизма уопште.
Да цитирамо француског филозофа Режис Дебра (есеј "Социјализам и штампа", 2007): "Највећи модернисти започели су своје каријере скоком уназад, а ренесанса се одвијала кроз повратак у прошлост, рециклирање, а тиме и револуција. [..] Иза "ре" реформације, републике или револуција, стоји прелиставање страница књиге, враћајући се на почетак од краја. Притисак на дугме или брзо прослеђивање траке или диска, неће угрозити поступак“.
Дакле, наша идеја је била да се покаже, унутар волумена проширења, управо то континуирано циркулисање времена - "перманентна револуција", да се тако изразимо. Као што се дешава, током истраживања које смо предузели у оквиру процеса пројектовања, наишли смо на цитат бившег директора Стеделијк Музеја (и дизајнера) Вилема Сандберга (1897-1984), који је, у неким овлаш напоменама о срушеном "Новом крилу" (тај стари Стеделијк продужетак постојао је од 1954. до 2006. године), узгред поменуо да "циркулација мора бити очигледна". Овај цитат смо укључили у решење табачића постао је мото дизајна: "Ре ст кшаа!зје је мапге ргекепоа".
Затим, стрелице. Очигледно, стрелице су ту да нагласе идеју циркулације. Допала нам се идеја да стрелице постану нека врста минијатурног "знаковног система музеја", које олакшавају кретање кроз зграду. У том смислу, стрелице указују на порекло концепта "урбаног наноса", како је описивали ситуационисти пре неколико деценија. У ствари, у неким од ових Ситуационистичких карата (на пример, Ги Дебора "Голи град" из 1957.), стрелице играју важну улогу. Исто тако, Сандбергоме белешке о његовом "новом крилу (напред наведени) укључују неколико скица у којима се појављују стрелице. Тако су стрелице постале достојан избор за овај табачић марака.
Између стрелица поставили смо избор слика, које представљају дела која смо лично осетили као типична (на овај или онај начин) за Стеделијк Музеј. Користили смо графичке радове као примере дизајна (углавном типографију) као типологију прималних знакова, а не као галерију мнијатура.
Онда смо комбиновали све те елементе (стрелице, слике тих дела и архитектонски цртеж музеја) у композицију налик колажу, попуњавајући цео табачић. За нас појам "архитектонске колаж" (комбиновање практичног са немогућим) наглашава утопијску димензију модерне уметности уопште, и Стеделијк Музеја посебно. И, да се вратимо на тему циркулације времена: она је управо у оваквом "архитектонском колажу" (као што се може наћи у графичким решењима, архитектонских студија и колектива као што