Karakteristika kneza Miloša Obrenovića u pripovetkama iz njegovog života : kao još neke priče iz 1848-1849. godine

пе

зом, ал све узалуд, даље му не дадоце, те тако. насрћући на ситу дође и до боја и Турчин том приликом извуче неколико кундака по леђима и најпосле мораде ту остати.

Свршивши кнез Милош свој посао у Земуну врати се натраг, па дошавши близу контумацке страже издалека озбиљно и окорно стане питати: „где је пашин гавагг= А кад га у стражари опази и он му све приповеди шта се догодило с њиме, укори кнез Милош стражаре. претећи им, да ће их научити памети, што су пашиног а и царског човека, злоставили, и за тим обојица, и он и гаваз, упуте се Београду.

Кад су близу Саве дошли, пружи кнез Милош том човеку нешто дара, па му рече: „660 ти за твој труд, ал не казуј, шта св с тобом збило, јер је срамота да се прочује, како су швабе пашиног гаваза избили, а тч ја то не ћу ником казати,“ "Тако опазан и увек духом присутан кнез Милош изради шта је хтео, без да је уводу имао у за се.

% > ж

Сулејман-паша пошље свог једног повереника у Смедерево, да убије једног милошевог пријатеља : Станоја Т'лаваша, једног најбољега кнеза, једног најславнијег ратника српског. Кад је глава станојева донешена у Београд, један од убилаца рекне кнезу Ми:

|