Narodna skupština

58

гледа од стране једног ревизора п цариника, а може наредити да се роба и без накнадног прегледа изда декларанту. Уједно царинарница издаје налог магационеру сместишта и благајнику да се царина, трошарина и монополске таксе наплате и роба изда. А

Кад декларант уплати те дажбине по дупликату декларације, роба ће му се издати, а на молби ће сопственик и магационер сместишта потврдити пријем односно издавање робе. Та молба придружује се дупликату, као његов саставни део. »

Чл. 93.

Ако би се десило, де се за време лежања робе у приватном сместишту промене погодбе услед измена тарифе и трговинских уговора, царинарница ће издавајући поменути налог уједно наредити да се исправи у декларацији прорачун царине, трошарина и монополских такса па према тако измењеном прорачуну и наплата изрши. О наплати ових дажбина, ако декларант жели, издаће му се признаница.

МШ. Извоз.

Чл. 94.

Ова роба која се из слободног промета Краљевине Србије износи, сматра се као извозна роба, и она се може извозити код сваке царинарнице. Извозна роба по правилу мора се донети у царинско стовариште али ће се живе животиње, сем живине у кошевима, увек извозити само ван царинског стоваришта.

Железничке станичне управе, капетани парних бродова, крманоши обичних лађа и предводници каравана, дужни су за робу коју извозе да предходно поднесу царинарници у дупликату извовну пријаву, а затим декларацију. Облик пријаве прописује Министар Финансија.

Извозна пријава заводи се у извозну магацинску књигу чији бројеви теку годишње. У пријави се мора назначити где је роба за извоз стоварена.

Ако је роба за извоз оцарињева код које унутрашње царинарнице, онда ће се она ставити под царински затвор, и царинарница одредиће рок у коме се, и пут којим се роба има да извезе из земље, а излазној царинарници послаће се документа, која се на ту робу односе, с дупликатом пријаве.

аи