Policija

а.

ХХУШ 4 „Драгољубу Обрадовићу, деловођи општине д. рачанске:

Пошто тражено обавештење нема никакве везе са службеним радом општинског суда, нити тангира јавни интерес, већ се искључиво односи на приватно правне интересе поверилаца, то вам се не може дати тражени одговор. Нека се повериоци обрате адвокату, па ће их он упутити шта треба да раде.

ХХ. 4. В. Бабаровићу, жанд. нареднику, Лијевно:

У додатку овог броја „Полиције“ оштампана је одлука опште седнице Гл. Контроле по којој се време проведено у аустро-угарској војсци рачуна за степен основне плате, па према томе и за пензију (чл. 137 и 241 зак. о држав. службеницима. ХХХ Аранђелу Илићу, званичнику — Салаш:

Пошто се нисте затекли у државној служби на дан 1 априла 1927 г. када је ступио на снагу финансијски закон за 1927 — 28 год., то по чл. 306 истог закона нисте могли бити постављени за званичника, већ само за дневничара.

ХХХ1. Тодору Кесићу, званичнику — Кошор Варош:

Чланом 11. уредбе о разврставању жандармеријска подофицирска школа није увршћена у школе које одговарају Ш категорији чиновника, а из упућеног питања не види се да сте пре ступања у грађанску службу имали 15 година непрекидне војничке службе (чл. 7. зак. 0 чиновницима и чл. 738. зак. о устројству војске и морнарице), те стога нисте ни могли бити постављени за чиновника ПШ категорије.

ХХХЕ. Миливоју Ст. Милисављевићу, деловођи општине манастиричке: У свом распису од 20 фебруара 1923. г. Бр. 15846/22, упућеном свима месним контролама, Главна Контрола стоји на гледишту да општински председници не могу вршити дужност општинских благајника у смислу чл. 112 зак. 0 општи-