Službeni list Vardarske banovine
Страна 16
СЛУЖБЕНИ ЛИСТ
Број 111—112
градња подрума стаје 692.000 дин., а за прописне судове и справе утрошено је 318.000 дин.
Овом изградњом Власотинце, као виноградарско место, с грожђем првокласног квалитета, задовољиао је једну од својих,најважнијих потреба.
У подрум је унесено ове године 983.613 грожђа и исцеђено савршеном хидрауличном пресом 202.526 литара вина. >
Вина има разних квалитета, кад: црног, белог и ружице. Јачина вина је између 11 и 14 малигана. Укус и боја су безпрекорни.
Прераду је вршио стручњак за винарство, тако, да ће купци бити врло задовољни. Цена вину је од 270 до 350 дин. по хектолитру франко жељ. станице Лесковац.
Изградњу подрума помогле су држава и Вардарска Бановина, Е |
Продаја жита и поврћа.
На основу одобрења Краљевске Банске Управе Вардарске Бановине Ш, Бр. 18225 од 8 јула 1981 године, Начелство среза ђаковичког у Ђаковици изложиће путем усмене јавне лицитације, на дан 23 фебруара 1932 године следеће ратарске производе произведене у току 1931 год. у расаднику и то:
1. Пшенице 510 (пет стотина и десет) кгр.;
2. Кукуруза у клипу 3.000 (три хиљаде) килограма и
3. Пасуља белог метохијског 500 (пет стотина) килограма.
Лицитација ће одређеног дана отпочети у 9 часова и трајаће истог дана до 12:30 часова.
Услове продаје и примерке артикала, заинтересована лица могу видети сваког радног дана од 8—12 и од 15—18 часова у канцеларији Начелства среза Ђаковичког.
Почетна цена је поменутим производима: пшеници 1,20 динара, пасуљу 3 динара и кукурузу 0,65 динара по килограму.
Лицитанти полажу кауцију 5 ј, од процењене суме у новцу или вредносним папирима, пре дана лицитације и на сам дан лицитације до 9 часова комисији у Начелству среза.
Позивају се заинтересована лица да одређеног дана престану комисији у Ђаковици ради лицитирања — надметања.
Из канцеларије Начелства среза Ђаковичког у Ђаковици Бр. 662 од 15 јануара 1932 г,
д—8
Казнени завод у Скопљу.
Управа Скопског Казненог Завола из
Скопља, актом својим Бр. 10142 од 95 де-_
цембра 1931 године, доставила је следеће: Веома тешке финансијске прилике, чијим су плаштом огрнути сви слојеви данашњег
друштва, нису мимоишле ни овај ред нашега“
друштва, чија се егзистенција оснива на Новчаним принадлежностима које, као државни органи, примају на државним благајнама. Обузет чежњом 32 разумном штедњом, поменути ред нашега друштва у извођењу овога свога плана улаже огромне напоре. Судећи по извесним чињеницама, ти напори не дају оне
"_резултате који се са правом очекују.
Схватајући у потпуности све узроке због којих поменути друштвени реду поменутим својим напорима постизава негативне резултате, =— Управа овога Завода нашла је се побуђена да, особљу подручне Вам установе, својим учешћем помогне у напорима за разумном штедњом. Та помоћ, коју ова Управа нуди тој установи, односно њеним функционерима, биће ефикасна а њени благодети имаће реално, стварно, обележје,
Дубоко верујући у прихватљивост ове Управине понуде од стране те установе, Управи овога Завода част је конкретизирати понуђену помоћ а она би се састојала у искоришћавању индустријске гране ове Управе од стране особља те установе и чланова њихових породица. Тако на пример.
а) У обућарској радионици: израда нових и оправка старих обућа, мушких и женских, одраслих и дечијих и то најмање са 30%/, јевтиније од цена за исте послове у вароши.
6) У Столарској радионици: израда нових и оправка старих кућевних предмета кад: кревета, столова, столица, ормава и т. д. И ова врста послова била би најмање са 30%/, јевтинија од цена истих послова у вароши.
в) У ковачкој, четкарској, качарској а мало додније, и у корпарској радионнци: све врсте нових израђевина, а уз то и оправке старих израђевина ове врсте, са истим процентом јевтиније од цена за исте послове у вароши.
г) У кројачкој радионици: израда новог и оправка старог, евентуално превртања само
"мушког одела, за одрасле или за децу, са
40 –50% јевтиније сд цена, по којима се исти послови обављају у вароши, и
д) У ужарској радионици: израда свију врста ужета, за домађе потребе, љуљашки и т. д. за 30% јевтиније од цена, по којима се исти послови добијају у вароши,
пето“.
Власник Службеног Листа је Банска Управа Вардарске Бановине у Скопљу. Чековни рачун 80.121. — Стан уредника: Кеј Краља Александра 194, — Телефон 2-27.
етапи
„Немања“ задужбинска штампарија Вардарске бановине — Скопље, Цара Николе ул. бр. 85 — Телефон бр. 538