Srpski sion
С ТР . 560.
119
1-3
Е 4 И К Т, Усљед молбе Глише Радуловића из Земуна, да би од супруге своје Јелене, која је пре десет година незнано куда у свег отишла, коначно разведен био, настојећим се позива речена Јелена, да нотнисаној Конзисторији или сама лично нредстане или место нребивања свога пријави, јер ће се иначе против ње новедена бракоразводна парница по постојећим прописима и без ње окончати. Из седнице Архид. Конзисторије у Карловцима 23. јула (4. авг.) 1891 држане. Архидијецезална Конзисторија.
114
СТЕЧ Д Ј.
1 —
На темељу закључка местног школског одГора од П. (23.) августа т. г. бр М. овим се отвара стечај на упразњено учитељско место млађих разреда тако зване предградске српске основне вероисповедне школе Фелдвареке. Са истим местом скопчана је годишња наплата од 485 ®р. 16 новч. а. вр. у готовом, која се месечно нанред из политичне касе прима. Једна шреЈина постојеће пмлусесије земље односно о ланаца и 1466 [^Ј 0 по 2200Ц 0 ораће земл>е, на коју оиштина норез и еквивалент плаћа. Стан у натури. Даље, у име огрева за школу и стан 50 ф . а. вр., у име школске нослуге 30 ф . а. вр ; за нисаћи прибор Ј0 ф . 50 н. а. вр , и код стана и у пољу укуиноједну четвршину јутра врта. Осим тога, за држање пофторне школе 40 ф . а. вр. коју наплату из црк вене благајне нрима, и 1 ф . а. вр. од укопа кад на њега ред дође. Изабраном учитељу у дужност спада све школском уредбом прописане предмете у школи предавати, у цркви за певницом појати и децу страријих разреда по реду (кога ће м. школ. одбор установити) са другим учитељима црквеном појању обучавати. Молиоци, који ов(» место добити желе, нека се најдал>е до 1. (13.) септембра т. г. са добро провиђеним молбама на местни шкплски одбор обрате! Из IX. ванредне седнице местн. школског одбора српске правосл. црквене општпне, држа не у Фелдварцу 11. (23.) августа 1891. Танасије Х осте Б , Стеван Кири!,
учител. и перовођа.
парох и предсодник
„Српокж Сион" излаз! сваке м едеље н" великом табаку. Цена му је: За Ауетро-Угарску, Боснт и Херцеговину на годину 4 Фор., на по глдиле 2 фор ,. а на четврт године 1 Фор За сшранг земље на годину 5 љпр. Из Србије прииа претплату кљижара В. Валожића у Београду. Појсдини бројеви стају 10 новчића
108
СТЕЧАЈ
3-3
Ради ионуљења парохије у Дубивцу. са платом шестог разреда. Конкуренти имају своје ваљано инструјисане молбенице, најдуже до 15. (27.) Сеитембра т. г. путем својих власти овој консисгорији поднети. Из седнице епарх. Консисторије у Лршцу, 22. јуча (3 августа) 1891. држане. Консисторија епархије вршачке.
103
СТЕЧАЈ.
з—з
Овим се расписује стечај на два упражњена стипендијска места у заклади народног добротвора Ј1уке Миланковића и сестре му Марије Петровићке, за слушаоце реалке или технике. Годишња је стипендија 500 Фор., која се добија у десет месечних оброка т. ј. од почетка до свршетка школске године. Молби ваља прикључити : крштено писмо, сведоџбе о свршеним наукама, сведоџбу сиро маштва и лекарску сведоџбу. Рок стечају шест недеља од првсг ј вршћења. У Новом Саду 31. јула (12. августа) 1891. Дрквени одбор.
Е. бр. 504. К. 347 1891.
СТЕЧАЈ.
1 Г2
3 — 3
Овим се расиисује стечај на два упражњена стипендијска места ио 105 ф. из закладе нок. Петра Божића Стеченици имају доказати: 1. Да су Срби нравославне вере, 2 да су сиромашног стања, 3. да су последњу школску годину с врло добрим успехом свршили, 4. да су душевно и течесно потпупо здрави. За питомце могу изабрани бити само они, који су из енархије темишварске, а међу овкма имају нрвенство, који су у Араду рођени. Молбенице се имају у року од 30 дача, рачунајјћи од нрвог увршћења овога стечаја иотнисаној консисторији поднети. Из конс. седнице, држане у Темишвару 24. јула (5. авг.) 1891. Епарх. консисторија темгшварска. Претплата и оглаеи шаљу се накладној шшамиарији А. ПајевиЛа у дунавској улици, а рукоииси уреднику Савп Пешровићу у Нови Сад. За огласе и објаве плаћа се по 0 новч. од једног реда ситних слова, а за жиг сваки пут по 30 новч. Вукописи се не враћају.
ИЗДАЊЕ И ШТАМПА А. ИАЈЕВПЋА У НОВОМЕ САДУ