Srpski sion
С тр . 660.
900 Фор. а. вр. ? станарина и послуга ~ овпм сс отвара натсчај. Који желе то место получити, имају иска затн се, да нсмачким и срнским језнком устмено и пнсмсио нотпуно нладају, да су доброга владања, здравога телесиог састава, да инсу 40. годипу живота прешлп, да су нсжеп.сни пли удовцп без дсце, и да су за вођење душепонсчптсЈг,ског зваппја спосоопи, те са односинм исправама обложсне молбеиице своје до копца мсссца октобра о. г. овамо ноднсти. У Еч/шшци 29 сентембра (11. отгоора) 1893. Архидијецез. Коисиеторија Карлоначка.
173 3-3
С Т Е Ч А Ј. Сходно рсшељу сл. снарх. школ. одбора бр. 254. е\ 1893. год. расписујс сс стсчај на уиражњено мссто учитела у срч. ве 1 /онса>>ведној школи у Вочпру (Торонталска жуианија). Плата је учител.у годишње 450 Фор., 3 / 4 јутра ора1>с земл.е, слободан стан са нространом баштом, и сламе за зимњи огрев, колико нотребно буде. Осим тога, од иогрсба, где иозван буде, од великог (т. ј. који сс у св. цркви опојава) 1 ф а, вр., од мањег пак а тако исто и од иарас.тоса 50 нов. Изабраном ће учител.у у дужност спадати све школском уредбом ирописане дужиос/ги вршити, у св. цркви при сваком богослужењу појати и школску децу у цркв. појању обучавати, иоФторну школу држати и у цркв. школ. седницама. иеро водити. Молбенице добро инструиране треба слати на месии школ. одбор. Првенство имају они, који се »лично пријаве. Рок етечају истиче 15. (27.) октобра 1893. Из седиице мес. школ. Одбора држане у г Вочару 19. сентембра (1. октобра) 1893. Школски Одбор. ЕДИК Т. 174 2-3 У бракоразводној париици Анке Марковић рођ. Ђекић из Ирига против еупруга јој Стевана Марковпћа сада непознатог боравишта — позива се псти Стевап, да у року од 3 месеца дана, рачунајући од првог уврштења едикта овог у новине Консисторији овој место иребивања свога
оознани, пошто ]■ е му ипаче застунник пменован бити. Пз ееднпце архидпјецезалне Конспсторије у Кир.чонцн. 31. авг. (12. сспт.) 1893 држане. Архидијецезалпа Конеисторија.
ЛИВНИЦА ЗВОНА И ШЕТШ АНТОНА НОВОТНИЈА израђује по пајновијој и старој системи, са гвозденим и дрпеним крунама хармонично удешена звона, са гарамцијом на вишс година. Такође прима горља зконоливница стара нукнута звона на прсливаи.е. Особито преиоручује своја произведена и одликоваиа ПАТЕНТИ ТАНА ЗВОНА, која имају дуготга'ан, снажан н дубоки звук. Једно овакозвоно од 300 кила иаједначи се са ввуком од других од 400 кила.
[0
Даље стубове за звона од гвожђз, солидна и врло лепа; звона или шоље за сатове од метала
као и све друге предмсте од месинга и метала што у ову етруку спадају по најумеренијој цени. Звона у тежини од 100 килограма на нижј, као и врло добре шмркове за локомотиве, баште и за руке могу се на стоваришту увек готових добити Поруџбинс израђујс брзо и тачно АнтонНовотни, а 137 6—6 Темишвар, Фабрика.
ЏШ На знање! једног реда еитних
За огласе, објаве и стечајеве илаћаће се од сада 6 повчића од слова а не као до сада 10 новчића. Бројеви, који се ношљу као
доказ да је оглас изашао, слаће се бесплатно.
Администрација „Сри Сиона."
„Српски Сион" излази сваке недеље на целом табаку. Цена м} г је: За Аустро-Угарску, Босну 1[ Хердеговину на годину 4 фор.. на по године 2 фор., а на четврт године 1 фор. За стране земље : на годпну 5 фор. Из Србпје нрима претилату књижара В. Баложпћа у Београду. Појединп бројевп стају 10 новч. Претплата, огласи, стечајеви и рекламације шаљу се Српској Манастирској Штампарији а осталп рукоппси уредништву „Српског Сиона" у Нови Сад. За огласе, објаве п стетајеве плаћа се 6 новч. од једног реда ситних слова, а за жиг свакн пут по 30 новч. — Неплаћена писма се не примају. — Рукописи се не враћају. Издап.е и штампа: Српске Манастирске Штамнарије у Новом Саду.