Srpski sion
О тр . 522.
„сгшјки сиик'
ЈЗГ. 0\Ј.
С Т Е Ч А Ј 95 2-2 Р1а једно учитељско и једно учитељичко место у срп. прав. црк.-шк, општини у КетФељу. Плата је учитељу: 600 К, 3 ланда земље, на коју учитељ све терете сноси, даље 20 К паушала и од ногреба где буде зват 2 К. Плата учитељици је 600 К, 1 ланац земљена коју све терете сноси. И учитељ и учитељица добивају сваки по 2 хвата тврдих дрва и 2 хвата сламе. Дужности су прописане шк. уредбом а осим тога имају и учитељ и учитељица за земљу поФторну школу држати а учитељу и десну иевницу држати. Рок стечају је 12/25 Августа 1901. год. кога ће се дана и избор обавити. Школски Одбор у КетФељу 15. (28). Јула 1901. год. Мирко Гинђилов председник.
А<3 С. О. 4457. преа. ех 1901.
103 2—3
С Т Е Ч А Ј. Отвара се стечај ради попуњења упражњеног места саборско-одборскога П. бележника, као иомоћника народно-црквенога тајника са илатом од год. 2000 круна и станарином од год. 300 круна с тим, да ће се изабрани за сада иривремено поставити. Ко од осиособлЈених православних Срба жели да иолучи ово место, ваља да поднесе своју инструјисану молбеницу саборском одбору у Карловцима најдаље до 2. (15.) сеитембра 1901. године и нарочито искаже и своје правничко оспособљење (бар апсолуторијум) и вештину у састављању списа нарочито српским и маџарским, а осем тога и немачким језиком. У Карловцима 18. (31.) јула 1901. године. Председништво срп. прав. нар. цркв. саборског ообора.
ДРУГИ ОГЛАСИ
ЗБОНОЛИВНИЦЛ И ФШИП. ГВОЗДЕНИХ КОЗА ЗА ЗВОНА АНТ0НА Н0В0ТНИЈА 13- ТЕМИШВЛРУ, препоручује се — - са гаранцијом на више година —за израду нових звона и за преливање пукнутих звона у свакој величини, као и за целокупно хармонично удешено звоњење, нровиђено са круном од кованог гвожђа, тако удешеном, да се звона по вољи и лако могу кретати, ако би се на једном месту излупало, чиме се звона сачувају да не пукну. Особито препоручујем од мене изнађена и много иута одликована Р1Г* патентирана са отвореним одушкама прови^ена звона, *"Р| која су у горњем делу -- као виолина — са отвором у виду Фигуре 2 провиђенаи зато имају дуготрајнији, снажнији и дубљи звук, него звона по старој системи прављена, тако да се овако једно патентирано звоно од 327 килограма изједначује са звуком других по старој системи ливених звона од 408 килограма. Даље препоручујем козе за звона од кованог гвожђа, у тороњу слободно стојеће; звона или шоље за оатове од метала; прављеве старих звона са крунама од кованога гвожђа. — Звона у тежини од 300 килогр. на ниже има увек готовнх на стоваришту. 16— ех 1901. Илустровани ценовници и прорачуни трошка бесплатно и Франно. На миленарсиој земаљској изложби у Будимпешти 1896. награђена са великом миленарском медаљом.
„Српски Сион" излази сваке недеље на целом тазаку. Цена му је: За Аустро-Угарску, Восну и Херцеговину на годину 8 круна, на по године 4 круне, а на четврт године 2 круне. З а стране звиљв : иа годину 10 круна. Из Србије нрима нретнлатг књижара В. Валожића у Београду. Поједина бројеви 20 фи лир I Претплата, огласи, стечајеви и рекламације шаљу се Админиотрацији а осгали рукодиси уредништву „Српског Сиона" у Карловце. За огласе, објаве и стечајеве длаћа се 12 фдлира од једног реда ситии слова. — Непллћена писма гр нр ппимају. —Ру кодргеи се не враћају. Штампа: Српске Манастирске Штампарије у Ср. Карловцима. 1901. 418.