Učitelj, 01. 09. 1932., str. 80
80 Учитељ
Вукашин Поповић. вредан просветни радник нарочито се истакао оснивањем првог ђачког позоришта.
Полдихрон Николић као свештеник (после неколикогодишњег учитељевања), Драгутин Цонић као школски надзорник, Михаило Шпанић, Марко Јевђеновић и др. били су међу првим просветним радницима који су отишли на Југ и дали свој удео на просвећивању наше браће на Југу.
ИМ остали учитељи из ове генерације одликовали су се својим просветним и Ууошште културним и националним радом, да ова генерација као што рекосмо долази у ред оних генерација, које су највише даде.
За више народне школе. — Одлуком господина Министра просвете О,н. бр. 65764 од 26 августа о. г., изузетно од члана 44 Закона о народним школама, прописан је привремени наставни план и привремени наставни програм за сва четири разреда више народне школе, који важе од почетка ове школске године. Исти су објављени у „Просветном гласнику“ за август о. г. Наставни план предвиђа мушке и женске више народне школе, затим више народне школе са редовном наставом и са скраћеном (полудневном) наставом.
Стогодишњица од рођења Ђуре Јакшића. — 27 јула 0. г. навршило се 100 тодина од рођења Ђуре Јакшића, песника. Ради сећања на дан рођења великога песника многа су књижевна друштва прославила у јулу и августу о. г. стогодишњицу његова рођења. Те су прославе биле скромне и у малом обиму али од срца. Матица српска у Новом Саду посветила је успомени стогодишњице Јакшићевог рођења читаву свеску „Летописа“, Ђура Јакшић је, гоњен својом присном уметничком страшћу сликања изучавао сликарство овде или онде, не свршивши никакву редовну школу и био учитељ цртања ло гимназијама у унутрашњости. Од тога је и живео као и од сликања фирми за паланачке дућане. У ствари био је рођени песник и написао је приличан број лирских песама, доста пригодних и епских покушаја, три драме и читав низ приповедака. Био је и учитељ основне школе. Једном приликом, као учитељ основне школе, држао је на једној забави товор о домаћем васпитању. Умро је 16 новембра 1878 г, у Београду. О стогодишњици рођења Ђуре Јакшића ми се с поносом сећамо овог великог имена.
Славољуб Панић. — 11 септембра о. г. умро је и сутрадан сахрањен на Новом гробљу у Београду Славољуб Панић, пређашњи учитељ и школски надзорник у пензији. Име Славољуба Панића било је познато као име једног истакнутог школског и просветног радника и као школског писца. Познато је врло лепо израђено методичко упутство за учитеље „Веронаука у основној школи“, које је он још пре рата израдио са г. Миланом Рабреновићем. Славољуба Панића је јако 'истицао још и његов ваншколски рад на народном просвећивању, који ће му у средини у којој је радио чувати вечан спомен. Слава му!
Вуј. Петковић
Власник УРЕДНИК за Југословенско учитељско удружење ВУЈИЦАПЕТКОВИЋ НИК УНС вел ДАМЊАН В. РАШИЋ Јагићева 5 управитељ Основне школе „Престолонаследника Петра“ у Београду
За штампарију „Привредник“ кнез Михаилова 3 Тел. 21-450. Жив. Д. Благојевић, Кондина 10, Београд