Vojna administracija : I i II sveska

г

97

кадру и на ком року па не одслужив побегао н после ког времена; илн је враћен као привр неспособан; или је осуђен. (чл. 11,, 12., 18. и 14. зак. о устр. војске.);

17, У рубрици „Имовно стање“ бележи се задружно имовно, или стање самог обвезника кад је самац, с наводом количине пореза. Ако је рекрут ушао коме у кућу, навести тад и о учешћу му у имању и шта јес његовим сопственим. Тако исто навести п ако н. пр. очух живи у кући и на имању рекрутовом.

Код рекрута самаца, самохраних, као п код јединих хранилаца кад су сами старешине задруге, наводи се у главном и шта све имају од имања, с количином п вредношћу; да ли је наслеђено и од кога, или иначе; и да ли га је п кад примио на руковање по решењу старатељског судије, и зашто пре пунољества, пли је још под туторством; да ли га баш сам обделава п мора обделавати, да ли је давано и може се давати под кирију и најам, колики је приход од њега, и ко му га од ближих сродника може прихватити за време његове службе у ст. кадру. Ако је пак радња, навести је ли наслеђена п од кога, каква је, с коликим материјалом и прибором. п да ли је баш сам мора продужити.

За новац под интересом, у акцијама, лозовима и другим хартијама од вредности, означава се такође количина и приплод.

Код јединих хранплаца навести још може ли се задруга падржавати приходом од имаовине у опште и другим и којим срествима, или нема никаквих срестава, те је мора рекрут храпити баш личном својом зарадом.

Пенсије и зараде појединих чланова бележе сету с наводом количина;

18., У ступцу „Остало сроство, и одељени ире 9 :0дина,“ а. у рубрици „Имена и шта је ко рекруту“ стављају се имена п каквоће сроства свију мушких сродника оивших у задрузи па одељених пре 5 година најмање, или који нису ни боли у задрузи.

“ ВОЈНА АДМИНИСТРАЦИЈА