Vojna administracija : I i II sveska

39

Испод датума на 8 сантм. п то на средини десне горње половине стави се нумера н. пр. ФЂБр. 60.

Код писама пролазних т. ј. која се враћају или даље иду ставља се датум п нумера у самом писму, као што је напред казато у чл. 21.

-г, Има ли уз писмо прилога, то треба на полеђани истог, доле при крају означпти нумеру писма, а испод нумере годину, те да се зна којем писму прпнадлежи н. пр, КФЂбБр. 31411896 г.

о А Ретистрирање. Ппсма у опште џ сајужавање пстох са претходним актама прописато је чл. 44. — Правило ово

важи п овде за регистрпрање писама са страпе дошавших, с том само разликом, што се овде ппема по свршеном регистрпрању и свези акта, носе сваки пут старешини на решење т. ј. на расправу.

Чл. 51.

Расправа. Радњу ову врши старешина команде а при већим надлештвима овлашћенп су шефови канцеларија, да расправљају оне предмете, који су од мање важности и који се освивају на постојећим правилима п прописима.

Радња ова састоји се у томе:

а, Да се предмет тачно расмотри и проштудира, да ли је, кад и шта пре по томе рађено, или како о томе стоји у дотичним законима и прописима или с каквим околностима то у додиру стоји. Све ово ваља саобразити и према томе решење удешавати.

Нађе ли се при расматрању овом, да је предмет такав, да се по њему ништа даље радити нема, пили да се за сад из ма којих узрока расправити не може, то се онда на писму с леђа назначи: у првом случају „у акта“;а у другом случају „да чека“, које чекање траје дотле, докле увроци постоје т.ј. док се не прибере све оно, што је нужно за расправу. Писма ова чекајућа остављају се на нарочито за то одређеном месту, па се чешће прегледају