Vukova prepiska. Knj. 3

76 з АТАН. ВЛАХОВИЋ

Ја самљ нђму 40 6. УУ. УУ. зоштђ 1816. г. 20. Јула, то встб, нбговон жени, будући да онљ није кодљ куће био у нљговоћ кући предао, и кад самљ изђ вашегљ писма разумео да онљ вама ти 40 #. нје предао, но договараосе, да неколикш книга (8 васљ купи, весма самсе оскорбло.

И за то по пратио вашега последнфга писма, двапутђ самђ му писао; но онђ ми ништа не говара; — лвно доказателство да е кривђ, — а а ово економически мом дбла, а ово и дрфги неки Фношенји ради до данасљ нисамђ могао у у лицу у Н. Садљ изаћи; да сљ нимђ прекинемђ; И ВИДИМ шта ће говорити; — а чуо самљ да нје ни кодђ куће него да се дугш у Пешти бавјо. — Кромћ тога труд! самсе да вамљ више Ф 80 #. у помоћљђ да дбло издати и одма исплатити узмогнете, пошлђимђ; ербо знамљ какш е при тупограали свакоћ, а какш су Србли тђени у исплаћивано книга.

Дакле аћу измећу 8 дана целшу Н. Садљ изаћи у лице, и сљ Каулишамљ дело целш свршити; сљ оцемљ Маркомљ Вукосавлбвичемљ парохомљ Петрово-Селскимљ, ербо самђ сљ нимљ бмо, кадљ самљ новце жени Каулициноћ предао — и да е онђ новце недао, а ћу се сђ нимљ и далђ после разговарати, а вама новце кодђ овдашнћгђ нашегљ трговца Г. Столновича положити, а онђ ће у Џешту свомђ трговцу писати коиће опе вама у Бечу преко Шнковича послати и издати целш, као што Бога живогђ веруемђ и веруете, до 80. Септемвра; да такш какш книга буде готова исплатите, и кров мене ни крапцаре дужни неостанете. Дакле ова имена неизоставнш печатаџте ербоћемосе Богљ зна какш уцвелнни наћи, ако небудемо мећу

пренумеранти ваши — а 830. Септемвра ако новце непрјимите, мени самом одма процесљ даћте — и ово вамђ писмо за Облтацно служи, —- то ветђ овнмљ редомљ:

1. Бечетф Старо

Аванасји Влаховичђ Парохљ, 4. Конатстортума Будимскогљ членђљ; С6 ХХ.и Ф!лософји Докторђ, са своим синомђ Александромђ, и Милошем.

0. Блатороднни Г. СОумешнљ Ф Гавански Њралђвскогђ Диштрткта Потискогљ Сенаторђ и славне вармеће Бачке Асессорђ.

3. Благороднвш Г. Гешрли о ИН Крал. Даштрткта, Помискогљ Консулторђ; са свон сннови Гавртломђ и Гешргемђ .