Istočnik

источник

Српеко-православна АЕМ. консиоторија Дабро-босанска. Бр. 3389. ех 1897 ОкруЉнииа. Свима прохопрезвитерским звањииа и свештеиетву Дабро-босанске епархије. Приложени примјерци списка о стању свегатенства достављају се томе протопрезвитерском зван>у, с позивом, да од истих сваком свештенику тога протопреззитерата по један примјерак раздиједите и именом ове епархијске власти наредите им, да неизоставно рубрике 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 10 најтачније чисто и без икакве погрјеогке испуни. Рубрике овог примјерка 7, 8 и 9, за сваког свештеника нека ваша пречасност бесиристрасно испуни и до половице фебруара о. г. овој епархијској власти од свега подручног свештенства на један пут достави. Из консисторијалне сједнице. У Сарајеву, 8. јануара 1898. АЕ. и Митрополит Дабро-босански: Њколди, с. р.

Наименовања. Високо ц. и кр. заједничко министарство наименовало је дојакошњег катихету и професора краљ. велике гимназије у Госпићу, протојереја Милоша Лалића, привременим ректором српско-православног богословског училишта у Рељеву.

НБЗБАНИЧНО. ГТрег/гед биљеЉака или извора о дабарским епискогшмаи дабро-босанским митрополитима. Од Митрополита X. Савве. (Наставак.) Ми ћемо из одговора патријархова овдје пренијети само оно, што се односи на „срдачно" православље Херцегово, као и на канонично п освећење ње1 ова епископа, који је многе од Богомила обратио у православље, и за кога патријарх Генадије вели: да би такије ревнитеља, као што је тај епископ — желио имати и ме^у Грцима! „0 епископ!? иже от Е огј Љ И Јако сктвори та<ио /иноги ^к от КВдКгерк