Opis granične linije između Kraljevine Jugoslavije i Kraljevine Italije

Па

Северна је страна (Италија) врло стрма и стеновита, те ствара широку јаругу, ограничену на обема странама стеновитим гребенчићима, који се спуштају у северном правцу са оба узвишења виса Кањавец.

Јужна је страна (СХС) стрма, стеновита и клизава.

Споредни стуб бр. 11/Х. — Налази се на западном узвишењу виса Кањавец (кота 2568 на аустријској карти 1:25.000).

Гранична линија од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ пада, како је означено на плану 1:5000, благо по широком, стеновитом и клизавом гребену, а у скоро равном, југо—југо-западном правцу.

Западна је страна (Италија) врло стрма и стеновита.

Источна је страна (СХС) стрма, стеновита и клизава.

Споредни стуб бр. 11/ХГ. — Налази се на стеновитом узвишењу, а на месту, где гребен знатно мења нагиб.

Гранична линија од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ пада, како је означено на плану 1:5000, стрмо по вијугастом, широком, стеновитом и клизавом гребену.

Западна је страна (Италија) врло стрма и стеновита.

Источна је страна (СХС) стрма, стеновита и клизава.

Споредни стуб бр. 1ХП. — Гранична линија од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ пада, како је означено на плану 1:5000, за неколико метара по маркантном и стеновитом гребену, затим прелази преко широког седла, а по уском, стеновитом и ниском земљишном валу, који води преко читаве дужине седла; коначно се пење по стеновитом гребену.

Северо-западна је страна (Италија) врло стрма и стеновита. Југо-источна је страна (СХС) стрма, стеновита и клизава са вртачама.

Споредни стуб бр. 1ХШ. — Гранична линија од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ води, како је означено на плану 1:5000, углавном, скоро равно, по маркантном, вијугастом, таласастом, стеновитом и клизавом гребену.

Северна је страна (Италија) врло стрма и стеновита.

Јужна је страна (СХС) стрма, стеновита и клизава са вртачама.

Споредни стуб бр. 1Х1У. — Гранична линија од овога стуба до следећег иде у правој линији.

У почетку, а у кратком делу, пада врло стрмо по стеновитој и клизавој падини, затим по високој, врло стрмој и скоро вертикалној стени; од подножја стене се спушта по широком и шљунковитом земљишту до једне карактери-

стичне, стеновите и травом обрасле равни, са великим каменим громадама.

Споредни стуб бр. 1ХУ. — Налази се на карактеристичној и стеновитој, ретком травом обраслој равни, са великим каменим громадама, а која је ка западу ограничена кратким стеновитим отсеком.

Гранична линија од овога стуба до следећег иде у правој линији.

Спушта се по стеновитој тераси, пада врло стрмо по стеновитом, врло шљунковитом и травом обраслом земљишту, прелази преко долине зване Долина Седам Триглавских Језера, а између првог и другог језера (северно до коте 2002). Затим се пење по испресецаном и травом обраслом гребену до стеновитог, шљунковитог и ретком травом обраслог врхчића.

Споредни стуб бр. 1ХУЛТ. — Налази се на карактеристичном, стеновитом врхчићу, а на западној страни удубљења, којега стварају језера коте 1993 и коте 2002, а око 3 метра северно—северо-источно од једне осамљене, велике и камене громаде.

Гранична линија од овога стуба до следећег иде у правој линији.

У почетку неколико метара пада, затим се пење у првом делу по мало маркантној, стеновитој и травом обраслој јарузи, а у даљњем току по терасама чврстог камена, са дубоким пукотинама и жљебовима.

Споредни стуб бр. ШХУП. — Гранична линија од овога стуба до следећег иде у правој линији.

За неколико метара пада по стеновитом и ретком травом обраслом земљишту, са вртачама. Затим се пење благо и прелази преко широке, стеновите терасе, са дубоким пукотинама, а која постаје у даљнем току стрмија и обрасла ретком травом, те пред главним гребеном ствара крату, стеновиту и травом обраслу степеницу, са малим вртачама,