Opis granične linije između Kraljevine Jugoslavije i Kraljevine Italije

— 60 —

Споредни стуб бр. 13/1. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Мде у општем правом правцу по ивици стеновитог отсека, обраслог местимице кржљавим дрвећем.

У почетку је скоро равна, затим кратко пада и опет се пење по једном стеновитом врхчићу, иза којег постане опет скоро равна.

На. западној страни (Италија) кратки стеновити отсек, иза којег скоро равни појас; у висини најниже тачке линије нема отсека.

На источној страни (СХС) широке, стеновите терасе.

Споредни стуб бр. 13/Ш1. — Пада преко једног кратког отсека, затим пада благо по широком стеновитом гребену, обраслом ретком травом и кржљавим дрвећем.

На западној страни (Италија), иза кратког, стеновитог отсека, скоро раван појас, обрастао ретком травом и кржљавим дрвећем.

Источна је страна (СХС) стеновита, благо нагнута и обрасла ретком травом и кржљавим дрвећем.

Споредни стуб бр. 131У. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Пада по стеновитом гребену до травом обраслог седла, затим се благо успиње и чини, у својој целини, ка истоку благо испупчен лук, а оставља на талијанској територији дубоку, стеновиту вртачу.

Западна је страна (Италија) стеновита, скоро равна и обрасла ретком травом и кржљавим дрвећем.

Источна је страна (СХС) испресецана, стеновита и обрасла ретком травом и кржљавим дрвећем.

Споредни стуб бр. 13ЈУ. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Иде скоро равно по ивици малог, стеновитог отсека и чини ка истоку благо испупчен лук (СХО).

Западна је страна (Италија) стеновита, скоро равна и обрасла кржљавим дрвећем.

На источној страни (СХС) кратки стеновити отсек, иза којег се налази уска, скоро равна тераса, која се завршава у стеновитом отсеку.

Споредни стуб бр. 13ЈУТ. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Иде скоро равно у општем правом правцу по ивици кратког стеновитог отсека.

На западној страни (Италија) налази се широка, скоро равна, стеновита плоча, обрасла кржљавим дрвећем. |

На источној страни (СХС) кратки, стеновити отсек, затим благо нагнути појас стеновитих тераса.

Споредни стуб бр. 13ЈУП. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији,већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Пада благо у кратком делу, пролази преко источне ивице мале вртаче, која остаје цела на талијанској територији, затим иде скоро равно по марканттном, травом обраслом гребену, који у даљем току постаје узак и стеновит.

Западна је страна (СХС), у почетку благо нагнута, затим стеновита и вертикална, а при крају благо нагнута.

Источна је страна (СХС), у почетку благо нагнута, затим стрма и обрасла густим кржљавим дрвећем.

Споредни стуб бр. Т3ЈУШ. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, кеко је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Пада благо, у правом правцу, по стеновитом и широком гребену, обраслом кржљавим дрвећем и ретком травом, до једног травом обраслог седла, затим се, у кратком деглу, пење по клизавом земљишту. На концу пење се стрмо по западној ивици једне карактеристичне пукотине.

"(Обе су стране у близини граничне линије стрме, затим скоро равне са хоризонталним терасама, обраслим кржљавим дрвећем.

Споредни стуб бр. 131Х. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Пада по западној ивици дубоке, стеновите пукотине и оставља на територији СХС малу и дубоку вртачу, а на талијанској територији једну вртачу са многобројним удубљењима, затим пење се по уском, стеновитом гребену.

Западна је страна (Италија) скоро равна и стеновита,

Источна је страна (СХС) скоро равна, стеновита.