Opis granične linije između Kraljevine Jugoslavije i Kraljevine Italije

ОН

Обе су стране у првом делу благо нагнуте, стеновите и обрасле кржљавим дрвећем, затим сачињавају стеновите и клизаве отсеке.

Споредни стуб бр. 141. — Граница од овога стуба до следећег иде у правој линији. Пада постепено преко три стеновита отсекаи три скоро равне терасе, од којих је прва удубљена.

Обе су стране скоро равне, стеновите и обрасле кржљавим дрвећем и ретком травом.

Споредни стуб бр. 14!1. — Граница од овога стуба до следећег иде у правој линији. Пада врло стрмо преко стеновитих отсека, затим благо по клизавој низбрдици.

Обе су стране у првом делу врло стрме, стеновите, затим скоро равне, клизаве и обрасле ретком травом.

Споредни стуб бр. 1417. — Налази се на водомеђи, а јужно и непосредно од стазе, која води од планине за Скало (Италија) ка планини на Крају (СХО).

Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

У својој целини пење се благо по широком, испресецаном гребену и обилази једну вртачу, која остаје цела на територији СХС.

Обе су стране скоро равне, шљунковите и обрасле травом и кржљавим дрвећем.

Споредни стуб бр. 14ЈУ. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, какс је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Пада, затим се пење, по постепеним отсецима, а по широком, испресецаном, стеновитом и шљунковитом гребену, обраслом врло густим кржавим дрвећем близу следећег стуба.

Обе су стране скоро равне, са многобројним малим вртачама.

Споредни стуб бр. 14ЈУТ. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

У кратком делу води скоро равно, пада до једног малог седла и пење се по широком, испресецаном гребену, обраслом кржљавим дрвећем.

Северо-западна је страна (Италија) скоро равна, са многобројним малим вртачама, од којих се једна налази у висини малог седла и близу граничне линије.

Југо-источна је страна (СХС) стрма, стеновита и обрасла кржљавим дрвећем, затим скоро равна.

Споредни стуб бр. 14ЈУП. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

У кратком делу пада стрмо, у општем правом правцу, прелази скоро равно земљиште и пење се стрмо. Оставља ка северо-западу, а на талијанској територији, скупину малих вртача.

Обе су стране скоро равне, са многобројним вртачама и великим камењем.

Споредни стуб бр. 14 УШ. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Води скоро равно по широком, испресецаном, вијугастом гребену, нешто на половини пута оставља, ка југо-истоку (СХС), прупу малих вртача и пролази преко ивице малих јаруга, које падају ка северо-западу (Италија).

Обе су стране благо нагнуте, са многобројним рупама и великим камењем и обрасле кржљавим дрвећем и ретком травом.

Споредни стуб бр. 141Х. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Пада по широком гребену, затим се пење у кратком делу, ау висини најниже тачке обилази, у југо-источном смеру, групу малих вртача, које остају све на талијанској територији. У близини граничне линије и следећег стуба, налзи се мала вртача, на територији СХС.

Обе су стране благо нагнуте, испресецане, стеновите и шљунковите, а у близини следећег стуба, на северо-западној страни (Италија), налази се мали врхчић.

Споредни стуб бр. 14/Х. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

У кратком делу пада вијугасто, затим се благо пење до једног стеновитог, овалног врхчића, а чини ка југо-истоку испупчен лук. У висини лука налази се, на северо-западној страни (Италија), мала. ллитка вртача. Одавде пада у кратком делу, затим се пење, а чини угао са 1:мељем ка северо-западу (Ита-