Opis granične linije između Kraljevine Jugoslavije i Kraljevine Italije

= 64 —

Пада благо, а у општем правом правцу, до првог седла, по клизавом и ретком травом обраслом гребену, затим се у кратком делу успиње, понова пада до другог седла. Коначно се успиње.

На северној страни (Италија) налазе се многобројне дубоке вртаче.

Јужна је страна (СХС) скоро равна, травом обрасла, са неколико вртача.

Споредни стуб бр. 14|ХХ. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Пада благо, затим се стрмо успиње по широком, клизавом и травом обраслом гребену.

Западна је страна (Италија) скоро равна; на њој се налази велика врта- · ча, на чијој ивици стоје друге мање вртаче.

Источна је страна (СХС) скоро равна, травом обрасла, са једном вртачом.

Споредни стуб бр. 14/ХХТ. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

У својој целини води по клизавом гребену, обраслом ретком травом и, у близини следећег стуба, кржљавим дрвећем. Пада до првог седла, затим се у кртаком делу успиње, док не падне до једног другог седла, после којег се опет успиње.

На северној страни (Италија) налази се скупина вртача.

Јужна је страна (СХС) скоро равна, са скупином вртача.

Споредни стуб бр. 14 ХХП. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Пада благо по испресецаном, клизавом гребену, обраслом травом и кржљавим дрвећем. .

Југо-западна је страна (Италија) у почетку скоро равна, са кржљавим дрвећем и малим вртачам, затим благо нагнута, потом стрма, клизава и обрасла ретком травом.

Северо-источна је страна (СХС) скоро равна, са скупином вртача.

Споредни стуб бр. 14ХХШ. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Пада стрмо по клизавом, кржљавим дрвећем обраслом гребену, чија се стрмнина све више смањује.

На северо-западној страни (Италија) стрма, стеновита, клизава јаруга.

Југо-источна је страна (СХС) у првом делу скоро равна, клизава, са ретком травом и вртачама, затим стрма са истим особинама.

Споредни стуб бр. 14! Х ХТУ. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Води скоро равно и благим падом у половини пута по испресецаном, клизавом гребену, обраслом ретком травом.

На северо-западној страни (Италија) налази се, у првом делу, широки, стеновити појас са вртачама и ретком травом, затим је страна стрма.

Југо-источна је страна (СХС) у првом делу стрма, стеновита, клизава и обрасла ретком травом, затим скоро равна са вртачама.

Спдредни стуб бр. 14/ХХУ. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Води скоро равно по широком гребену, чини ка југо-западу (Италија) благо испупчен лук, а оставља на териториији СХС две, а на талијанској територији једну вртачу.

Обе су стране стеновите, клизаве, обрасле ретком травом.

Споредни стуб бр. 14|ХХУТ. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Води по уском, стеновитом, клизавом гребену, обраслом ретком травом и кржљавим дрвећем, који, у својој целини, чини ка западу (Италија) благо испупчен лук.

Пада благо у кратком делу, затим пење се до једног врхчића, од којег се одваја ка истоку (СХС) стеновито ребро, обрасло кржљавим дрвећем, понова пада, затим се успиње са истим особинама.

Западна је страна (Италија) благо нагнута, стеновита, клизава, обрасла ретком травом, са једном малом вртачом и многобројним малим јаружицама.

Источна је страна (СХС) у првом делу стрма, клзава, Иза ребра налази се стрма, клизава и стеновита јаруга.

Споредни стуб бр. 14 ХХУП. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Пада благо до једног седла, у чијој се висини одваја ка југу (СХС) стеновито, клизаво ребро. После седла успиње се са истим особинама. У својој целини чини ка југу (СХС) окренут угао.