Opis granične linije između Kraljevine Jugoslavije i Kraljevine Italije

— 65 —

На северној страни (Италија) налази се уска, стрма, стеновита, клизава јаруга са ретком травом. Јужна је страна (СХС) стрма, стеновита и клизава.

Споредни стуб бр. 14/ХХУШ. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Пада врло стрмо, затим се успиње у кратком делу, а у својој целини ка истоку (СХС) испупчен лук. У висини малог седла почиње, на западној страни (Италија), уска јаруга.

На западној страни (Италија) налазе се, у почетку, стеновите плоче, затим је страна стрма, стеновита и клизава.

Источна је страна (СХС) скоро равна, стеновита, клизава са малим вртачама и обрасла, у близини следећег стуба, кржљавим дрвећем.

Споредни стуб бр. 14ХХ1Х. — Граница од овога стуба до следећег не иде у павој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Пада врло стрмо по ивици стеновитих плоча, а по маркантном гребену, затим се у кратком делу успиње и продужује скоро равно.

Западна је страна (Италија) скоро равна, испресецана, стеновита, клизава, са малим вртачама и ретком травом.

На источној страни (СХС) налази се стрма, стеновита, клизава јаруга.

Споредни стуб бр. 14/ХХХ. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, пење се стрмо по стеновитом, клизавом земљишту, обраслом ретком травом.

На обема странама линије, карактеристичне јаруге, у близини следећег стуба, налазе се једна мала вртача на талијанској, а једна на територији СХС.

Споредни стуб бр. 14ХХХ1. — Налази се на водомеђи, а јужно и непосредно од стазе, која води од планине за Скало (Мталија) ка планини на Крају (СХО.

Граница од овог стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Пење се благо до једног врхчића, обраслог кржљавим дрвећем и са једном малом вртачом на врху, затим протужује скоро равно.

Обе су стране скоро равне, кржљаве са вртачама, а обрасле ретком травом; на јужној страни (СХС) неколико кржљавог дрвећа.

Споредни стуб бр. 14ХХХП. — Граница од овога стуба до следећег иде у правој линији. Пролази преко кржљавим дрвећем обраслог врхчића, пада у кратком делу, затим се опет успиње.

Северна је страна (Италија) скоро равна, са вртачама.

Јужна је страна (СХС) врло благо нагнута, мало клизава, обрасла травом и кржљавим дрвећем, са многобројним вртачама.

Споредни стуб бр. 14ХХХШ. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Пење се стрмо, у правом правцу, до места, од којег се одвајају, у обратном правцу, стеновита ребра.

Северна је страна (Италија) скоро равна, стеновита, обрасла травом, са вртачма, затим стрма са истим особинама. |

Јужна је страна (СХС) стрма, стеновита, клизава, обрасла травом, са многобројним вртачама.

Споредни стуб бр. 14ХХХ1У. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Пролази скоро у правом правцу преко вртаче, коју сачињавају продужене мале вртаче, затим се успиње врло стрмо по стеновитом гребену, обраслом ретком травом и кржљавим дрвећем.

Споредни стуб бр. 14ХХХУ. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Води по скоро равном гребену до тачке, од које се одвајају у обратном правцу две јаруге, које се крећу ка северу, а воде паралелно са граничном линијом. Затим се успиње по маркантном, испресецаном гребену, а чини,у последњем делу, ка југо-истоку (СХС) окренут угао.

Северо-западна је страна (Италија) стрма, стеновита, са једном вртачом у јарузи.

Југо-источна је страна (СХС) врло стрма, стеновита, нагнута у правцу граничне линије, обрасла кржљавим дрвећем, са скупином малих вртача у јарузи.

Споредни стуб бр. 14|ХХХУТ. — Граница од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

ЈЕ“ 9