Policiski rečnik : Knjiga treća M — Š

– ХИП

ЋЕ E

S 5

везан, да ово свагда за подмирење истога дуга служити мора рез при%рења на особу, чије је или у чијим се рукама налази исто добро.

> 376. Ако се такво под баштинском залогом (интабулацијом), “ налазеће се добро на другога пренесе, то оно и дуг уписани са собом носи. Ко такво добро исплати, а не мотри, да ли дуга на њему убаштињенога (интабулиранога) нема, сам себи нека припише, кад исти дуг плабати морао буде.

Š 329. И] ово добро остаје донде за дуг убаштињени подвезно, докле се год исти дуг из судских књига својим путем не избрише.

Š 230. Кад више дугова на једном добру непокретном убаштињених (интабулираних) има, онда се исти дугови оним редом џаплаћивати морају, којим су уведени. Први се дугови такви морају потпуно намирити, ~ ако

другим познијим и ништа не дотегне.“ 595

>

Према основу из кога прои тиче, хипотека може бити:

а) Законска. (в. далога)

O) Судска — У 37 Гр. 5. и чл. 4. тач. 5. ур. о интабулацији) в) Вољна — % 376 Гр. 5. и чл.

7 и 4 ур. о интаб.

Поступак за удејствовање хХипотеке прописан је Уредбом о интабулацији од 10 новембра 1854 г. КВЈо 1054, СОЈ 937. Овај поступак важи и за прибелешке. (чл. 20. ур.). В. Забрана.

Хлео в, Животне намирнице, Радње Хлебари. По чл. 25 зак. о радња-

ма, хлебари и месари не могу по вољи престајати са својим радња-

ма, већ су дужни да своју наме-:

ру за то пријаве месној полициј ској власти најмање на четири не деље пре обуставе рада. За про тивно поступање прописана је ка зна у чл. 155 т. 5. К. 3.(Б. Животне намирнице). |

Хлебарнице в. Животне намирниц Радње, Тргови.

Хотели в. Механе.

38"