Ratnik, Jul 01, 1923, page 88
ОПЕРАЦИЈЕ ХУШТ. НЕМАЧКЕ АРМИЈЕ (ФОН ХУТИА)
од 21 Марта до 5 Априла 1918 године — Са три скице у Прилогу 11 —
1. "Састав армије
Ваљаност трупних јединица
У очи напада фон Хутиева армија, састојала се из једне масе од 23 дивизије.
По својој ваљаности ових 23 дивизија могу бити овако класиране: Врло добрих 0 ............ ... ... ... 11;
Добрих ....... .. ... 7 (од ових већ се две налазе на делу западног фронта)
Доста добрих ...... ... ... ... 4 (од ових већ је једна на делу западног фронта);
Осредњих 2... 20. ... ... ... ... ... 1 (већ на делу за-
падног фронта).
Маса од двадесет добрих дивизија покушала је да пробије фронт између Омињона и Оазе (северно од Моа).
Сем тога 4 дивизије (једна врло добра, једна добра, две доста добре) су на путу или спремне за укрцавање за битачну зону.
Све су ове јединице у позадини брижљиво припремане и вежбане за офанзиву. Неке, од оних врло добрих дивизија, које су биле одређене за увођење у прву линију као јуришне дивизије, биле су заједнички певане око Фурми — Шиме, пред очима команданта армије, чији је штаб био у Авену.
Врло активна и јако организована пропаганда умела је да уздигне морал трупа и да их убеди у одлучан карактер офанзиве која ће отпочети. Сви испитани заробљеници изјавили су, да су они сигурно рачунали на победу и близак крај рата.
Ђенерал фон Хутие, имао је дакле армију првога реда. За своје потчињене, он је исто тако изабрао ваљане команданте и то: 2 команданта групе који су учествовали у великим офан-