Srpski sion

„српски сиоа. а

Б р . 9

С Т Е Ч А Ј. 20 1—з Расиисује се на парохију I. разреда у Небљусима, протоиресвитерата кореничког. Интеркалара нема. Рок пријављивању до 3. (15.) Априла 1897. Из сједнпце Епархијске Консисторије, горње карловачке, држане у Плашком 6. (18) Фебруара 1897. Михаил епископ. НАТЈЕЧАЈ. 21 1-7 Смрћу поч. уч. Миливоја Кристића, унражњено је мјесто једног учитеља на срнско-православној основној четвероразредној школи у Приједору (Босна). Годишња плата учитељу 500 Фор. ау. вр. коју ће у мјесечним оброцима у напријед примати, с' тим још и огријев у нарави и стан у школској згради имати. Дужност му је — пјколском уредбом пропиеане иредмете дјеци иредавати, подучавати их у црквеном иојању и с њима у неђељне и празничне дане у цркву долазити, и заједном ијевницом појати. Компетенти који би желили ово мјесто попунити, треба да докажу да су Срби иравославне вјере, нека своје молбе са свједоџбом да су свршили српску учитељску школу с' добрим успјехом, и свједоџбом политичке мјестне влаети о свом моралном владању иодписаној општини најдаље до 15 Јулија ов. год. послати изволе. У Приједору 24. Фебруара 1897. Засрпску православну црквено-школску општину. Лука Радетић предсједиик.

С Т Е Ч А Ј. 18 2-3 Овим се расписује стечај на мјесто пјевчике за овдашњу сри. иравосл. цркву. Компетенти морају имати угодан глас и вијешти бити ср. карловачком пјенију. Првенство имају неожењени и они, који су музикално образовани, те би могли саставити и обучавати кор. Ко мисли, да има споеобности за ово мјесто, добро би учинио, кад би се општинарима у цркви особно приказао. Плаћа је мјесечних 40 Фор., а рок пријавама до 3. априла ио нов. кал. У Ријеци 18. Фебруара (2. марта) 1897. Срп. нрав. цркв. одбор. у1а рог!о 2. 0 Г Л А С. 20 2-2 Доленоднисана срп. прав. црквена опћина продаваће на јавној дражби дана 9. (21.) Марта 1897. у 2. сата па подне својих 30. јутара добре ораће земље, и једну кућу под бр. 98. Кућа је на главном мјесту, у којој је више година трговина вођена, састоји се из две собе, кујне и дућана, затим кукурузара са жатницом под којом се такођер две собе, кујна и комора налазе, — надаље штала са шуном, и врт. Дотични који желе, могу горе наведени иметак на једну, или на три године у закуп узети. Српска православна црквена опћина. У Јамини дана 16. (28). Фебруара 1897. Милован Сладојевнћ. председник.

ДРУГИ 0ГЛАСИ.

2~з 19 СТЕВА ПИСАЈРЕВЕЕЋ | СВЕТТТТЕИЦ-ЧКОГ ОДЕЛА. ЕГ УТВАГ!21 9 ДУНАВСКА УЛИЦА, БР0Ј II. Н0ВИ САД I : I Част ми Је нречасној господи свештеницима и славним црквеним општинама до поволшог 5 знања ставити, да сам од 1. марта о. г. отворио радњу у којој ће се израђивати само све- Ј пггеничке хаљине, камилавке и панакамилавке и црквене утвари, као: одежде, неба ЛИТИЈе, 9 барјаци, стихари и т. д. Осим тога примам и старије ствари на оправку. , | Пошто сам у својој струци потпуно усавршен кров дуже годишње вежбаие код гђе М. Васиљескове у © Новом Саду, стога ћу као почетник гледати да II. Н. муштерије са кројом и израдом, тако исто и са ценама ? задовољим. Цене су врло солидне, шаљем на углед бесплатно Џ С иоштовањем Стеван ПисаревиЋ. Џ г««

Претплата, огласи, стечајеви и рекламације шаљу се Администрацији а остали рукоииси уредништву „Српског Сиона" у Нарловце. За огласе, објаве и стечајеве илаћа се 6 новч. од једног реда ситгок слова. а за жиг сваки пут по 30 новч. — Неилаћена писма се не примају. — Рукоииси се не враћају. „Српски Сион" излази сваке недел>е на целом табаку. Цена му је: За Аустро-Угарску, Восну и Херцеговину на годину 4 фор., на по године 2 фор., а на четврт године 1 фор. З а стране збмље : на годину 5 фор. Из Србије прима претплату квижара В. Валожића у Београду. Поједини бројеви стају 10 новч

Штамиа: Српске Манастирске Штампарије у Ср. Карловцима.