Srpski sion

С тр . 704.

СРПСКИ СИОН

В р . 22.

Бр. 417./903. 95 3-3 С Т Е Ч А Ј. Услед умировљења ироФесора срп. правосл. вел. гимназије новосадске, Филипа Оберкнежевића. расписује се овим стечај на упражњено његово место за класичну Филологију. Почетна плата редовног про®есора је 2400 К, петогодишњи доплатци 200 К, и станарина 560 К. а суплент нроФесори 1600 К, без икаква доплатка. Молитељи треба да ноднесу своје молбенице до 6. (19.) децембра о. г. нотписаној уирави гимназијској и да им прикључе своје сведоџбе и документе, којима ће доказати своју спрему за предавање гореозначених предмета. У Новом Саду, 6. новембра 1903. год. У п р а в а срп. правосд. вел. гимназије.

Врој 905. и 983. ех 1903./К. 8. 668. 96 2-3 Е Д И К Т. На бракоразводну тужбу Јуле Травичић рођ. Пјевач из Бодеграја против сунруга јој Гедеона Травичића, који је ненознато куда у Америку отнутовао овим се речегш Гедеон иозива да у року од Б мјесеца рачунајући^од првог уврштења едикта овога консисторији овој или сам лично предсгане, или мјесто свога боравишта пријави, јер ако то неучини ова ће се бракоразводна парница без њега продужити и свршити. Из сједнице прав. срп. епархијеке конзисторије у Пакрацу, 21. октобра (3. новембра) 1903. године држане. Еаархпјска Конзисторија Пакрачка.

ДРУГИ ОГЛАСИ

©Т®

®т®

ЗВ0Н0ЛИВНИЦА 2 ШРШ ГВОЗДЕНИХ КОЗА ЗА ЗВОНА АНТ0НА Н0В0ТННЈА •зг темитттвару,

ирепоручује се — са гаранциЈом на више година — за израду нових звона и за преливање пукнутих звона у овакој величини, као и за целокупно хармонично удешено звоњење, провиђено са круном од коеаног гвожђа, тако удешеном, да се звона по вољи и лако могу кретати, ако би се на једном месту излупало, чпме се звона сачувају да не пукну. Особито нрепоручујем од мене изнађена и много пута одликована патентирана са отвореним одушкама провиЗјена звона, која су у горњем делу — као виолина — са отвором у виду Фигуре 2 нровиђенаи зато имају дуготрајнији, снажнији и дубљи звук, него звона но старој системи прављена, тако да се овако једно патентирано звоно од 327 килограма изједначује са звуком других по старој системи ливених звона од 408 килограма. Даље препоручујем козе за звона од кованог гвожђа, у тороњу слободно стојеће ; звона или шоље за оатове од метала; прављеве старих звона са крунама од кованога гвожђа. — Звона у тежини од 300 килогр. на ниже има увек готових на стоваришту. 22—25 ех 1903. Илустровани ценовници и прорачуни трошка бесплатно и Франко. На миленарској земаљској изложби у Будимпешти 1896. награђена са великом миленарском шедаљом.

„Српскж Сион" излази сваких 15 дана на 2 цела таЈака. Цена му је: За Аустро-Угарску, Босну и Хер^еговину на годину 8 круна, на по године 4 круне, а на четврт године 2 круне. За сгране земље: на годкну 10 круна. Ноједини бројеви 20 филира. Претплата, огласи, стечајеви и рекламације у року од 15 дана шаљу се Администрацији а остали рукопнси уредништву „Српског Сиона" у Нарловцв. 31 огласе, објаве и стечајеве нлаћа се 10 рилира од једног реда ситних слова. — Ненлаћена писма се не примају. —Рукописи се не враћају. Издање и шх^лпа: Српоке Манавтиракв Штампарија у Ср. Карловцима. 708. 1903