Život i dela velikog Đorđa Petrovića Kara-Đorđa II

<= 111 =—=

Дунавску лађу добије, да може одма и што скорије колико је могуће из Београда у Букурешт отићи. Ову љубови пуну доброту ја запсга никада заборавити нећу.

Молим вас, да увјерите о мом подпуном поштовању великога мужа Ђорђа Петровића, (Кара- Ђорђа) избавитеља Србскога, као и Младена. (Миловановића), Јакова (Ненадовића), Кнеза Спму (Марковића), и све честите СОрбље, који су верно своме отечеству превржени и неуморно о његовом благостању раде.

Моја је ствар, што сам желио, суду војеног Министерства поднешена, и ја морам овдје решење очекивати.

Препоручите ме вашој супруги, п будите уверени, да спомен ваш никада неће се угаспти у грудма онога, који се са љубовју и поштовањем подштеује.

У Букурешту 15. Јулија 1811. Ваш

предани слуга и пријатељ Барон Дибић, с. р.“

После овога писма Барон Дибић како му је госпоја из Београда у Букурешт дошла, у одма, одправљен је у Петроград. Даље о њему нема дата шта је било, и како је се његова обтужба рјешила, да ли га је војени суд оправдо, или као невина окривио незна се. Но како било да било, ако буде и невино страдао, он је био добар Руст поштен славенин који је љубио истину, правду, и Србе као своју браћу сматро, а тако исто и њега су узајамно Срби волили, поштовали га, и љубили. Чије име Полковника Барона Дибића, остало је и остаће вечно у доброј успомени код Срба, у Србији.

А.) ШУМАДИЈА.

|, БЕОГРАДСКА НАХИЈА.

28.

КНЕЗ СИМА МАРКОВИЋ. ЧЛАН СОВЕТА И ПОПЕЧИТЕЉ НАРОДНЕ КАСЕ Војвода и Руског ордена Св. Анне Џ. степена каваљер. Родом из Великог Борка Београдске нахије. Пре устанка на Турке био је трговац. и врдо уважен и на гласу човек. Године 1804 како је чуо да је се Кара-Ђорђе диго противу Турака. одма и он оде у Орашац, који је при избору Вожда између други да>

ђ