Filatelista

Пон" ПР O OC

Скупштина је примила на знање (извештај Управног одбора, благајника и Надзорног одбора. Бројно стање повећано на 30, од којих 3 омладинца. Чланарина наплаћена од свих чланова за целу 1959 годину. Надзорни одбор утврЂује исправан рад у Подружници.

За 1960 годину изабрани су: у Уутрав= ни одбор: за претседника Молнар Ибо-

ља, за секретара Др. Крајтнер Теодор,:.

за благајника Кит: Ђула, за руководиоца размене Ђуричин Стојан; — у Надзорни одбор: Свирчевић Светислав, Бене Ласло и Немет Јанош; — у Суд части: Оскар Шроти, Др. Т. Крајтнер и. Св. Свирчевић.

ИЗ ПОДРУЖНИЦЕ ЛЕСКОВАЦ

Редовна год. скупштина "одржана је 24 јануара у просторијама Среског завода за соц; осигурање. '

Пре преласка на дневни ред претседник Б. Живанчевић одржао је за омладинде и нове чланове предавање „Шта је филателија".

По избору радног третседништва прочитан је извештај о раду Подружнице у 1959 години и извештај благајне, па је после дискусије дата разрешница старој управи и изабрана нова: у Управни одбор: Живанчевић Бор. Предлраговић Ст. Кодаловић Слоб. Томо Јосип и Стојановић Драгт; — у Надзорни одбор: Николић Душан, Николић Чед. и Станојевић Јулијана; — у Суд части: Аранђеловић Вел. и Савић Предраг.

Донесени закључци: У циљу одржавања изложбе за време лесковачког сајма одређени су чланови који ће доћи у везу с Управом сајма и Среским синдикалним већем (ради штросторија за изложбу. Исти чланови ће обићи највећа предузећа у Лесковцу у циљу прикупљања огласа за часопис „Филателисту";

"да се споразумеју с поштом Лесковац

ради одређивања дана за куповину марака: да се пише СФЕС за дејство да се и пошти Лесковац шаљу целе серије пригодних марака; да се на изложбу позову подружтице Окотље, Ниш и Ваљево и друг Душан Божић; да се одржавају предавања о филателији школској омладини по школама у Лесковцу.

из СОМБОРА

скупштина Подружнице одржана је 1 фебруара. Скупштину отвара претседник Видаковић. По избору радног претседништва прочитани су извештаји о раду Управног одбора, о благајничком пословању, Надзорнот одбора и Суда части, па после дискусије о тим извештајима дата је разрешница старој и изабрана нова управа: у Управни одбор: Видаковић Стипан, Витковић Стјепан, Јакоб Лајош, Јосић Ненад, Кристо-

Год.

· јила све скупштинске

ПИ ОР NU ONI MBO

форовић Ј., Инж. Бајин Иван, Ковач Лад, Грацан А. и Гергуров Милош; у Надзорни одбор: Др. Цветић Љуб., Мајер Нандор и Валијент О. — у Суд части: Мађар Карло, Пужвањ Атдр. и Мајер Карло.

ИЗ СОКОБАЊЕ

Подружница у Сокобањи одржала је год. скушпштињу 21. 11. 1960.

По прочитаном извештају Управног одбора и благајника отворена је дискусија о њима и о другим питањима у вези с радом Подружнице, па су донесени и потребни закључци. После тога дата је разрешница досадашњој управи, па је изабрана нова: у Управни одбор: за претседника Властимир Степановић, за секретара Владан Крауцек, за благајника Милан Радојковић за чланове Витомир Миловановић и Бранка Пешић; — у Надзорни одбор: Живојин Николић, Миодрат Дидић и Светомир Манчић; у Суд части: Богољуб Стојковић, Синиша Ристић и Милан Алексић. — Одређен је и делегат за скупштину СФС. — Донесен је закључак да се од 1 — 7 маја приреди у Сокобањи · Филателистичка изложба.

СА ГОДИШЊЕ СКУПШТИНЕ ПОДРУЖНИЦЕ ВРШАЦ

Пошто позвани Инж, А. Петровић није могао из здравствених pa3mora да посети скупштину у Вршту, одређен је био Др. Бр. Новаковић, који је био у Вршу 30 и 31. 1 као гост вршачких филателиста. Присност пи непосредност чланова вршачке Подружнице, као и ванредна предусретљивост према члану Јавеза осгаће у трајној успомени.

Овај солидни колектив, у коме се истиче дугогодишњи претседник Подружнице Милан Влаисављевић и чланови Цветковић, Фараго, Др. Хембертер, Др. Жива Шљапић и други чине Вршац 0сетним центром филателије.

После истршвог реферата шретседника Влаисављевића скупштина је усеоизвештаје и у плодној дискусији око 40 чланова у просторијама Планинарског друштва „Врптачка кула" на дан 31 јануара донела је низ закључака: изражена је жеља да се високе номинале, које негативно утичу на развој филателије, умање, нарочито код пригодних издања; да се, у Oквиру првомајске · прославе, приреди у Вршцу смотра марака; изражена је жеља да се на нашим маркама појави лик грађанина Вршца и чувеног сликара Паје Јовановића; предложено је да се при Савезу формира центар за борбу против фалсификата; да се изради прикладан албум за југословенске марке.

92