Filatelista

1. Да се караншинска и сасшаначка надлежашелсшва, која су била на сшарој франици Србије према Турској, измесше ближе, на садањој граници Србије ирема Турској и Кнежевини Бугарској. Где ће на ком месшу које надлежашелсшво биши, одређује Књаз својим Указом, на Предлог минисшра унушрашњих дела а џио саслушању минисшарско! савеша.

2. Поред шоа овлашћује се минисшар унушрашњих џослова, да на Дрини ошвори два нова сасшанка и Посшави Џошребне званичнике и служишеље из суме одређене Буџешом за рачунску 1879. 1. на караншине и сасшанке.. ле , 5. јануара 1879. тодине у Нишу “.

На основу овог Законодавно! решења издато је више указа, од стране кнеза Милана, о успостављању санитарних установа на новој граници:

– Указ,

чл. 1) Полу-караншин обреновачки на пушу Пирош – Софија измешша се за сада код Суковског Мосша Под именом „Џолу-караншин суковсковског мосша".

чл. 2) Отварају се нови састанци на југоисточној граници Србије и то:

а) Код Дешианог! Кладенца на друму између Лесковца, Власошинца и Трна џод именом „сасшанака дешчано: кладенца", и

6) У селу Ржани на друму берковачком Под именом „ржански сасшанак"

„На обојим састанцима вршиће дужносш санишешску Џо један лашов, који ће џошчињени биши Џолу-караншину суковског мосша" .......... 28. јула 1879. године у Нишу =.

-Указ, да у Власини окрута врањског ошвара се нов сасшанак под именом „сасшанак власински ", који ће сшајаши џод управу караншина алексиначкој, и вршиће дужносш у шом сасшанку један лашов, сл 28.септембра 1879. г. у Београду =.

-Указ, да се караншин алексиначки измешш а за сада у Врању под именом „караншин ВРаЊСКИ „ин ннннн 28. новембра 1879. године у Нишу ~.

-Указ, да се отвара нов састанак према Босни у Бајиној Башти под именом „сасшанак бајине башше" тде ће вршиши дужносш један лашов под управом караншина мокроторско!......, 27. фебруара 1880. године у Београду“.

Пре објаве Законодавног решења, крајем 1878. године сасшанак Јанкова Клисура са својим особљем измештен је у Куршумлију на нову границу према Турској, где је формиран „сасфанак куршумлијски" 7.

“Зборник закона и уредби, књ. 34, стр. 104

Зборник закона и уредби, књ. 35, стр. 5

=3борник закона и уредби, књ. 35, стр. 5

“зборник закона и уредби, књ. 55, стр. 9

=3борник закона и уредби, књ. 35, стр. 209

ведрхив Србије, Регистар МУД -С 1878, (С) бр.3706, фасцикла М ред. 4

Пт ла 7“ о 5