Građa za srpsku istoriju našeg vremena i životi najznatnijih poglavica ovoga vremena

ДРУГА ОБЈАВА О СРПСКОМ РЕЧНИКУ 187

[У броју 58. Давидовићевиг новина (од 20. јула 1818.) има на страни 452. (на дну) 0во:]

ОБЕАВЛЕНТЕ.

___Већљ е печатано више одђ половине Србскога Словара (садђ се печата Ш), и до конца месеца Септемврји (ове године) бшће ЛМАЧНО готовђ са свимљ (да се изђ почетка могло печатати овако брзо и точно, као што се садљ печата, већљ бн до садљ бно готовЂ).

Ако се Тоште ко присфти да се пренумерира, нека, гледа, да му име и презиме, сљ новцима заедно, додђе овде нандалђ до конца Августа.

Гдђвеои одљ старе Господе Пренумеранта, кои су се пренумерирали на прво обавленје по 10 Форинт, шесу 1оште послали додатакљ по второме обивленпо; за кое и по друпи путђ покорно молимљ (особито Господу Совокупителђ, одђ кон то напвише зависи), да гледало медђу тимђ да ми пошло. У Бечу 23. ЈОли 1818.

Вукљ Стефановићљ.

[И у својим писмима из овога доба Л. Мушицком (75. Гласник Орпск. Уч. Друштва, стр. 281. и 282.) Бук исказује наду, да ће сав Речник бити готов крајем септембра (у почетку овога месеца почето је Т), али је то могло бити у истини тек у трвој половини децембра, као што гласи Давидовићева објава у „Нов. Срб.“ од 7. и 14. дец. 1818. (бр. 98. и 100., стр. 776. и 788.): „Рђинико Орбести Г. Вука Стефановића тотовљ в ове седмице.“ Ту се још казује: од кога ће скупљача уписници из појединиг покрајина добити Речник, и то, који су платили 20 фор., укоричен, а и за нове купце је цена 20 фор. али неукориченом. — Само пак разашиљање Речника извршено је у почетку 1819. 2., пошто је Вук отишао у Русију (Ђ. Рајковћ у „Јавору“ за г. 1877., стр. 83.).

Још о самом Речнику види у другој књизи овит Вуковиг

списа, под бр. ХТ!. и Х1]