Istočnik

•_'тр. 38

источник

Бр. 3

црквених паетира", 1886.; 42. Године 1887. у „Дополнителном требнику", што га је издао Ваеилије Николајевић, свештеник иришки (Сријем), све молитве, којих прије није било штампано у реченом требнику, написао је митрополит Михаило. Исто тако и молитве у „кресном ходу" њиме су написане; 43. Године 1893. издао је „Акатист св. Јовану Златоусту" ; 44. године 1894. издао је „Акатист пресвете Богородице", које се чудотворна икона налази у црвви пећке патријаршије у Старој Србији; 45. год. 1894. Прва књига „Бесједе и други књижевни радови" ; 46. Исте године друга књига „Књижевних радова"; 47. Године 1894. „Поукз из хришћанске вјере" ; 48. „Православна српска црква„ 1896.; 49. Године 1895. „Служба светом Петру, митрополиту црногорском, чудотворцу цетињском". Ову је службу написао својом руком митрополит Михаило, а штампана је у Московској синодској тифогоафији 1895. год. —^1^—И—— И—1з и о.

Српско-православна АЕМ. консисторија Дабро-босанска. 1'Т!бр- 1897 - ОкруЉнида. Пречаснош свештенству српско-православне Дабро-босанске енархнје. У години 1897. десила су се два немила случаја: да је муж у завади и процесу убио своју супругу. Поводом тога, а обзиром на велики број завађених брачника и брачних процеса, који су у течају код ове консисторије, наређује се пречасном српско-правосл. парохијском свештенству, да сходним начином посавјетује своје парохијане, да не би у јарости сличан тешки гријех починили, те тијем упропастили и себе и своју породицу. Из консисторијалне сједнице. У Сарајеву, 8. јануара 1898. АЕ. и Митроиолит Дабро-босански : Школаи, с. р.

Бр. 87.

Српско-православна АЕМ. консисторија Да5ро-босанска. ОкруЉница.

Свеиу срнско-нравославном свештенству, обојега реда, у Богохраннмој Дабробосанској архнднјецезн. Висока земаљска влада за Босну и Херцеговину, према постојећем уговору, обвезна је све случајеве смрти, рођења и вјенчаша за