Menično pravo. I

24

регрес због непријема. односно због несиг урмости тријема; ко то тражи зове се регресант, а онај од кога се тражи регресат.

Може се, међу тим, десити, да меницу не прими трасат, али ју прими неко друго лице за част којега од потписника меничних. Такав прпјем зове се «очастан пријем — пријем за част, посредствовање пли хонорација, пријема; прималац овакав зове се посредственик пријема, примплац или акцептант за част. тонорант пријема; онај за чију је част дат овакав пријем — почаствовани или гонорат.

85. — Ако наступи случај да се псплата одрекне, онда се диже протест због немстлате, на основу којега се после може тражити регрес пли накнада 3602 неистлате. 11 при овоме Фигурпрају лица тротестант, тротестат, регресант, регресат као-и код непријема. И овде при неисплати може се јавити исплата га част (хонорација пли посредствовање исплате), дакле п платац за чист — посредетвеник псплате, хонорант и тонорат, аналогично ономе код хонорације пријема.

86. — Домицилирање, авал менице и друге комбинације односа пи лица меничних упознаћемо на својим местима.

87. — Што се тиче сопствене менице њено издавање иде у толико друкчије, што код ње нема трасата (дакле ни акцепта, па ни презентације ради пријема, нити протеста због непријема по т. д.), већ се издавалац њен обвезује да ће је сам и платити, Према томе њено издавање не може се ни назвати трасирање (вучење), нити њен издавалац трасант; то су изрази само за вучену меницу. 0 пренашању, протесту и регресу због непсплате ит. д, вреде они термини који ш код вучене менице.

85. — Основна деоба меница врши се према ономе начину на који је издавалац менице обећао извршити тисплату њену. Ми смо мало пре видели, да