O čistoći hemiskoj i sociološkoj : predavanje sa hemiskim eksperimentima, održano 20. februara 1926. na Narodnom Univerzitetu u dvornici Nove Zgrade Beogradskog Univerziteta
Дестилацијом ослобођено вино од алкохола, нема опијајућег дејства, али то већ и није више вино.
Као из вина тако и из сваког другог алкохолног пића може се дестилацијом (препецањем) добити и сасвим чист алкохол. Само такав алкохол био би обично веома скуп и не би се из таквог материјала могла подмирити онако велика потреба у потрошњи алкохола. За индустриску производњу алкохола служе жита, кромпир, отпаци у пречишћавању шећера из репе или трске и у опште из материјала, у коме има скроба или шећера. У томе материјалу прво се на особени начин претвара скроб у шећер, па шећер у алкохол, и тек онда се дестилацијом издваја алкохол. Алкохола има и у хлебу. Кад се пе че жлеб, одлази већи део алкохола. Помишљало се да се и на тај начин, лоред хлеба. производи и шпиритус.
Не знам, да ли вам је познато да се алкохол налази и у човечијој погани. У материјалу, који се налази у нужничким јамама има толико алкохола, ла би и тај материјал могао корисно послужити за добијање алкохола.