Opis granične linije između Kraljevine Jugoslavije i Kraljevine Italije

— 34 —

ГЛАВНИ СТУБ БР. 7

Положај стуба на терену одређен је споразумно од стране оба шефа топографа.

Његово тачно место сазнаје се из података следећих рубрика.

Одређен је геодетским путем.

Израђен од Талијанске делегације.

Налази се око седамдесет метара источно од седла Мојстровка.

Гранична линија од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Пење се благо по малом, клизавом, травом, ретким дрвећем и кржљавим грмљем обраслом гребену до места, где се гребен проширује и постаје

положитији. Обе су стране благо нагнуте, клизаве и обрасле кржљавим грмљем. Споредни стуб бр. 7/1. — Гранична линија од овога стуба до следећег

иде у правој линији.

У кратком делу се благо пење, затим врло стрмо по стеновитом и клизавом земљишту.

Споредни стуб бр. 7/1. — Гранична линија од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Пење се врло благо по ивици јако стрме, стеновите и клизаве падине, која се спушта ка северу (СХО).

Јужна је страна (Италија) благо нагнута, клизава и обрасла кржљавим

грмљем. Северна је страна (СХС) врло стрма, стеновита и клизава. Споредни стуб бр. 711. — Гранична линија од овога стуба до следећег

не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи. Пада стрмо, у општем правом правцу, по широком и клизавом гребену до кржљавим дрвећем обрасле равни, од које се у противним правцима спуштају две неприметне јаруге. Обе су стране стрме, клизаве и обрасле кржљавим грмљем.

Споредни стуб бр. 717. — Гранична линија од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Пада у правом правцу по стрмом и широком гребену до места, где гребен постаје положит, те ствара плитко, широко и клизаво седло, обрасло

травом. Обе су стране стрме, клизаве и нагнуте у правцу линије. Споредни стуб бр. 7ЈУ. — Гранична линија од овога стуба до следећег

не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи. Пада благо у општем правом правцу по испресецаном, травом обраслом и широком гребену до малог и кржљавим дрвећем обраслог вохчића. Обе су стране скоро равне, обрасле травом и кржљавим грмљем.

Споредни стуб бр. 7ЈУ1. — Гранична линија од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Пада благо у општем правом правцу по широком, испресецаном и травом обраслом гребену, затим се успиње до травом орбаслог врхчића, на којег источној страни се опажају трагови копања.

Обе су стране скоро равне, обрасле травом и кржљавим грмљем.

Споредни стуб бр. 7|УП. — Гранична линија од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Пење се благо у општем правом правцу по травом обраслом гребену до врха овалног и клизавог врхчића.

У последњем делу иде преко дубоке и широке ископане јаме.

Југо-западна је страна (Италија) стрма и клизава.

Северо-источна је страна (СХС) благо нагнута, испресецана и обрасла кржљавим дрвећем.

Споредни стуб бр. 7УШ. — Гранична линија од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.

Пада врло стрмо у општем правом правцу по овалном, клизавом и кржљавим дрвећем обраслом гребену до седла, преко којега води одвојак цесте Трента—Крањска Гора.

Југо-западна је страна (Италија) стрма и клизава.

Северо-источна је страна (СХС) благо нагнута, клизава и обрасла кржљавим дрвећем.

Споредни стуб бр. 71Х. — Налази се на северној ивици одвојка цесте Трента—Крањска Гора, а на месту, где цеста прелази водомеђу.