Opis granične linije između Kraljevine Jugoslavije i Kraljevine Italije
48. —
"Споредни стуб бр. 7 1Х ХИТ. — Гранична линија од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.
У неприметно, ка западу, испупченом луку пада у почетку стрмо, затим у кратком делу благо, по стеновитом гребену, коначно се пење до малог врхчића.
Обе су стране стеновите, клизаве и све положитије.
Споредни стуб бр. 7 ФХХУП. — Гранична линија од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.
У ка истоку незнатно испупченом луку пада благо по стеновитој тераси, затим се успиње у кратком делу.
На западној се страни (Италија) налазе стеновите терасе, а у близини линије дугачка и дубока пукотина.
На источној се страни (СХС) налази стеновита тераса, ограничена малим отсеком над клизавом јаругом.
Споредни стуб бр. 7 1ХХУШ. — Гранична линија од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.
Незнатно вијугајући, пада благо по стеновитој тераси клизавог гребена, затим се у кратком делу пење до врхчића.
Западна је страна (Мталија) клизава и све положитија ка дну широке вртаче, која је западно ограничена нагнутим стеновитим и испресецаним терасама.
На источној се страни (СХС) налази клизава и благо нагнута јаруга, која се спушта ка југу.
Споредни стуб бр. 7) ХХ1Х. — Гранична линија од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.
Пада у кратком делу (угао са теменом ка западу), пење се по стеновитој тераси и прелази источном ивицом карактеристичне и стеновите терасе, затим пада ка другој стеновитој тераси (угао са теменом ка истоку) и коначно се опет у кратком делу успиње.
На западној је страни (Италија) налази стеновита и глатка тераса са два мала врхчића, затим клизава јаруга са малим вртачама.
На источној се страни (СХС) налази мало клизаво и положито удубљење са врло малим вртачама.
Споредни стуб бр. 7 1ХХХ. — Гранична линија од овога стуба до у стени уклесаног крста не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.
У кратком делу пада, затим се вијугајући пење по уском и стеновитом гребену, те чини при крају неприметан угао (са теменом ка истоку).
Западна је страна (Италија) стеновита и клизава.
На источној се страни (СХС) налази стеновита тераса над уском, дугачком и клизавом вртачом, затим је страна стеновита и клизава.
Крст уклесан у стени без броја. — Гранична линија од овога крста до следећег стуба не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи.
Води у општем правом правцу по малом, стеновитом и клизавом гребену, пада у кратком делу, затим се успиње до једног врхчића.
Југо-западна је страна (Италија) клизава са малим вртачама и ограничена стеновитим терасама.
Северо-источна је страна (СХС) стеновита и клизава.
Споредни стуб бр. 7 1ХХХ1. — Гранична линија од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи,
Пење се врло благо у општем правом правцу по стеновитој, клизавој, испресецаној и ретком травом обраслој равни до врха стеновитог виса, који се уздиже северо-западно од седла Соватно.
Обе су стране скоро равне, те се састоје из испресецаног и клизавог земљишта са малим вртачама и јаружицама. Северо-источна је страна (СХС) постепено положитија ка дну мале вртаче.
Споредни стуб бр. 7 1ХХХ1П. — Гранична линија од овога стуба до следећег не иде у правој линији, већ, како је означено на плану 1:5000, по водомеђи. | | :“ Ела
с 6"