Opštinske novine

IX Балканске лакоатлетске игре

605

9 бодова разлике, Од тог времена наша лака атлетика знатно је напредовала, али и поред тога нисмо успели да победимо на Балканским играма. Тек ове године, после марљивог припремања, као никада досада, после изванредног напретка наших младих атлетичара, с много оптимизма очекивали смо такмичења. Имали смо много разлога да верујемо у повољан завршетак IX Балканских игара. Наше наде постале су још чвршће после првог дана такмичења, када су наши спортисти, понесени ретким пожртвовањем, успзли да освоје пет првих места и да постигну 15У2 бодова испред грчке репрезентације.

ка застава се по девети пут узастопце залепршала на победоносном стубу. Ни ове године нисмо успели да освојимо прво место. Велики моралан успех И поред тога што је Грчка освојиа прво место у укупном пласману, IX Балканске игре донеле су велики моралан успех нашим репрезентативцима. Велики напредак ЈугослоЕенсксјг лакоатлетског спорта дошао је потпуно до изражаја. Због тога с много оптимизма можемо гледати у будућност и спокојно очекивати следеће борбе. Грци су победили са 1СД/2 бодова разлике, али њихови такмичари нису ипак суве-

Теразије за време Балканске олимпијаде — ноћу

Другог дана такмичења, и поред максимума воље и снаге коју су наши репрезентативци уложили у борбу, Грци су успели да смање разлику у бодовима на 9'/2 поена. И поред тога веровали смо да ће се наш давнашњи сан остварити: да ћемо најзад освојити првенсттво Балкана у лакој атлетици. Срећа нам је, међутим, пред самим остварењем нашега лепог сна, окренула леђа. Неколико наших најбољих репрезентативаца разболело се и ми смо изгубили бодове које бисмо под нормалним околностима сигурно освојили. Захваљујући том несрећном удесу грч-

рени прваци Балкана. Једанаест појединачних првенстава освојили су наши лакоатлетичари и то: 100 метара трчање: Стефановић за 10,8 секунди 200 метара трчање: Клинг за 22,5 секунди 800 метара трчање: Горшек за 1 минут, 58 секунди и 8/10 1.500 метара трчање: Горшек за 4 минута, 5 секунди и 4/10