Policija
— 747 —
за буџетску годину 1926 27. од 15. јуна 1926, г. (Сл. Нов. Бр. 136-37) прописано је:
„Као сиромашна лица, у смислу инвалидског закона, сматрају се она, која не плаћају годишње укупно више од 20 динара на име основног непосредног пореза, на земљиште без десетинског паушала, на зграде, радње и занимања, капитал и лични рад. Доходарина улази у цензус од 20 динара само онда, кад односни приход инвалида не подлежи ни једном овде поменутом непосредном порезу “
У цензус од 20 дин. улазе, дакле, сви облици непосредне тореве, изузев порезе на личност.
По чл, 99, од 2. инвалидског вакона, „за задругара у тогледу пореза по свом закону рачунају се и отац и његови синови, као и породице ових, ако су исти погинули, умрли тли нестали,“
Св. Бр. 836.
Овај одговор важи и за с)0 општине рибарске.
Св. Бр. 1484.
ХМ.
Суду општине ресничке:
Закон о општинама не предвиђа сродство између општинских часника и деловођа као препреку за заједнички рад, вити се ово може извести из чл. 88 овог зак. пошто деловође, и ако улазе у састав општинског суда, не учествују у суђењу, већ само воде протоколе и састављају потребна писмена (чл. 115 истог закона).
Овај одговор важи и за Војислава Јовановића, бив, деловођу општине бањске.
" Св. Бр. 1510.
ХК.
Суду општине топлидолске:
1. Прирез, као и непосредни порез, може се расходовати, У смислу чл, 123. зак. о непосредном псрезу, после покушане и неуспеле егзекутивне наплате, Захтев о овоме са актима о покушаној егзекуцији општински суд шаље финансијској управи ва даљу надлежност. 5»