Policija
–-<055: -
6) „Деловођа општински може, по чл. 158. зак. о општинама, бити кажњен за невршење само оних дужности које су предвиђене у чл. 115 истог закона, али се не може казнити за невршење наплате по судским осудним решењима, пошто то не спада у његове дужности, које предвиђа чл. 115 зак. о општ.“ (Одлука Држ. Савета Бр. 210 од 19 јануара 1912 год.).
| У „Полицији“ за октобар пр. год. (стр. 876) дато је упуство за отклањање евентуалне одговорности услед порицања потписа. неписмених општинских часника на службеним општинским писменима, 1
Овај одговор важи и за Новицу Ђ. Кубуровића, деловођу општине звејжданске.
М Рад. Т. Ракићу, писару општине бело-паланачке:
Са суседом, који неће да потпише тапију, треба по-
ступити по 5 466 (претпостедњи одељак) грађ. суд. пост. МОН Суду општине браничевске (срез голубачки):
По последњем одељку 5 396. казн. зак, иступна пресуда застарева за онолико исто времена за колико застарева и само учиљено дело, т.ј. за три месеца, рачунајући од дана од кад је постала извршном. По овом истом законском пропису, отпочета застарелост иступне пресуде прекида се само у једном случају, а то је кад „кривац Побегне из руку власти“. Из овога излази, да је пресуда, о којој је реч у упућеном питању, застарела са наступањем првог дана четвртог месеца од дана кад ју је првостепени суд одобрио (30. децембра 1927. год), пошто саопштавањем одлуке првостепеног суда жалиоцу О овом одобрењу није прекинута њена застарелост.
О застарелости иступних дела — коју треба разликовати
од застарелости иступних пресуда — видети објашњење у јанугрској свесци „Полиције“ за ову годину (стр. 45). Свебр. 392: | МШ
Велимиру Ћ. Ђежанићу, деловођи општине јабланичке (срез злашибор ки): 1. Ако постоји надлежно одобрени буџет, садањи рачу-. нополагач може склопити рачуне за које је он рачунополагач, без обзира дали су ранији рачуни склопљени или не.