Postanak fela pomoću prirodnog odabiranja

XV

потпуно је разллчан од мојег; и. почем је др. Фрик сад (1861) публиковао своједело: ~the Origiu of Species by means of Orgauic Affiuity K , то би био излпшан с моје стране тешки покушај да пзлажем овде гледпште вегово.

Г. Х.ерберт Сиенсер (Herbert Speucer) у једноме „Essay“, (првп пут публикован у ~Leacler“, марта 1852, а за тпм прештампан у његовпм ~Essays“ 1858) пзложио је теорпју Постања u теорпју Развића органских облика с чудном вештпном п снагом. Аналогијом домаГих пропзвода, менама ембрија код.многих Фела, тегобама прп лучењу Фела од варпјетета, u прпнцппом опште градацпје, доказује Сленсер, да су се Феле модпФиковале, и модпфикацпју њихну прпписује променп увета. Он је (1855) пзрадпо Психологпју на принцнпу неопходног задобпјања сваке душевне снаге u подобности.

1852. г. Ноден (Naudiu), познати ботаничар, изриком казује у једноме славноме делу о постанку Фела („Revue Horticole“ с. 102.; за тим од чести прештампаноме у „Nouvelles Archives du Museum 1- св. I. c. 171) своје уверење, да су Феле у дивљини постале аналогим путем као варијетети у питомини; а про-