Rad u 1907. godini

24

тариског броја пријави робу у нето тежини, изнађену мерењем, а не само по одбитку прописне даре, а нарочито код оне робе, која има велики амбалаж, као што су: вуница, фулови, сомоти, кошуље итд.

| 5., Декларантима би ваљало ставити на расположење сем видне прегледаонице у довољном брсју и радне снаге, вага, теразија, тегова, сикира, маљева, кљешта, ит. д. што "сада није случај.

Мерила би царинска требало чешће контролисати. 6., За трговце би било од велике користи, када би се званично издало технолошко објашњење појединих артикала код сваког тарифског броја, где би било и назначено, који предмети долазе под који број.

7., Рачуне уз декларацију не би требало тражити, јер је за то престала потреба укинућем обртнога пореза.

8., Статистичке декларације не би ваљало захтевати, јер се из униката декларације, који код царинарнице остаје, види све, што је по: требно за статистику.

9., Царињење простих, обичних кутија, које дакле нису луксузне, већ служе за завој, у коме се роба и продаје, треба царинити по Бр. 470. а не по Бр. 471. тч. 1. 6. и 2.

Износећи све ове мисли, Удружење је молило г. министра, да их прими, и према томе да се донесу потребне измене и допуне у односним законима. Г. министар је нека од 'ових мишљења усвојио, али многа су питања остала још нерешена.