Službeni list Vardarske banovine

пренео

Број 93—96

СЛУЖБЕНИ ЛИСТ

Страна 11

нађе, или неће да дође ради пријема саопштења, онда му се одлука, на његов трошак има да саопшти преко општинског службеног листа.

Ако се интересованд лице јави и одбије да потпише одлуку, сматраће се као неписмено и потписаће га друго лице у присуству два грађанина што ће бати пуноважно.

УЛ Т.

Противу свију одлука општинског суда по кријумчарским кривицама интересоваио лице може изјавити жалбу Вардарској финансијској дирекцији у року од петнаест дана, од дана саопштења решења.

Противу решења Финансијске дирекције има места тужби на Управни суд, чије је решење извршно,

лао:

Жалба се подноси оној власти која је одлуку, на коју се жалба изјављује, донела, а ова жалбу са свима актима шаље надлежној власти на расматрање и решење. :

'Ако се жалба преда преко поште на повратни рецепис, дан предаје пошти сматраће се као дан пријема код власти којој је жалба упућена.

Жалбе примљене и предате после рока прописаног овим Правилником одбациће се као не благовремене, а жалбе примљене или упућене другој власти противу прописа овога члана одбациће се као не прописаним путем поднете.

Жалбе на довољно таксиране не ће се у опште узимати у обзир и сматраће се као да не постоје.

Чл. 79.

Решење о прекиду кривичне истраге, као и распојг една решења извршна су кад их одобри Вардарска финансијска дирекција. Решења постају извршна и онда ако Дирекција не донесе своју одлуку у року од 15 дана од дана када јој је предмет достављен на расматрање.

Чл. 80.

Поновљењу по трошаринским кривицама и споровима нема места.

Чл. 81.

Трошаринске кривице застаревају за годину дана од дана када су извршне постале.

Извршне одлуке о казни по трошавинским кривицама, као и остале одлуке, које се односе на наплату трошарине, застаревају за три године, када су навршне постале.

Застарелост дела прекида се извиђајем и она тече за све време извиђаја и решења, а застарелост одлуке тече без прекида.

Чл. 82.

Општински чиновници као и чиновници трошаринског отсека, којима је извршење одлуке донете по овом Правилнику, стављено у дужност, осуђиваће се, поред дисциплинске казне, и на накнаду штете, ако би својом кривицом допустили да одлука застари, _

Трошарински органи врше контролу над свима произвођачима и продавцима трошаринских предмета у реону општине Скопске, као и о томе да се ниједан трошарински предмет, био унесен са стране или произведен у реону општине Скопске, не пусти у промет без наплате трошарине и да извршују све што је прописано овим Правилником, наредбама и упутствима, а односи се на контролу и заштиту општинских финансијских интереса,

Чл. 83.

Извршне одлуке по трошаринским кривицама извршује опшуински суд. Но, ако се осуђени не налази у седишту или територијалну надлежност општине Скопске, она се обраћа за извршење надлежној среској власти.

О распореду новца

Чл, 84.

(Са новцем добивеним од плаћене казне и новцем добивеним продајом робе по трошаринским кривицама по одбитку трошкова око преноса, чувања и продаје, општински суд чини распоред.

Сума, која преостане по одбитку трошкова дели се овако: две четвртине општинској каси, по једна четвртина хватачу (трошаринском органу) и потказивачу ако га буде било. Ако потказивача нема, а хватач није лице, које има право на награду, онда и тај новац идеу општинску касу.

Потказивач не може бити општински служ= беник.

· Чл, 85.

За примену и извршење Трошаринског Правилника, трошаринске тарифе, упустава и наредаба, на основу овог Правилника пропис«них, постоји трошарински отсек, који преко својих органа под непосредним надзором општинског суда врши целокупну службу у кругу одређене им надлежности.

Чл. 86.

Трошарински органи који рукују новцем материјалом и новчаним документима полажу пре ступања у службу кауцију, која служи као залог за накнаду штете, коју у служби општини буду причинили.

Чл. 87.

Трговачки путници који уносе у трошарин“ ски реон предмете за углед (мустр») и колекцију робе с тим да их у потпуности или делимично извезу, положиће кауцију у готовом новцу колико износи целокупна трошарина по признаници за коју ће платити динара пет.

При извозу робе платиће трошарину само на потрошене предмете ако их буд: билоа остала или сва каучија вратиће им се.

Рок до кога се путници са угледима могу задржати у трошаринском реону је десет дана. После овог рока губи се право на повраћај