Srpska književna zadruga u 1900. godini : godišnji izveštaj

ИХ

према Задрузи проглашени за добротворе, па и даље остали неуморни скупљачи чланова Задругиних. Та су господа :

Васа Живковић, протођакон у Пожаревцу; Васа Николајевић, прота у Иригу; Васа Симић, учитељ у Обреновцу; Веља Павловић, учитељ у Горњем Милановцу; Вељко Константиновић, учитељ у Шанчеву; Димитрије Тричковић, професор у Чачку; Јован Воркапић, катихета у Петрињи; Коста М. Поповић, порезник у Параћину; Љубомир Јојић, учитељ у Пироту; Павле Софрић, професор у Нишу; Панта Букић, потпоручник у Ужицу; Сава Б. Омчикус, трговац у Книну; Савко Филиповић, учитељ у Миоковцима; Светозар Брашован, учитељ у Вршцу; Светозар Томић, професор у Скопљу; Светолик Краљевачки, књиговођа у Врањи; Стева Страјинић, тајник српске црквене општине у Осеку; Стеван Благојевић, благајник у Шиду, и Тадија П. Костић, свештеник у Горњем Милановцу.

УН.

Примљен је Управин предлог, да се друга тачка чл. 11. друштвених правила овако измени: „Управу састављају десет чланова и пет њихових заменика. Чланови бирају између себе: председника, потиредседника, ењижничара, тајника, и благајника. даменици се свагда позивају на Управине састанке, на којима имају право гласа.“

МЕ,

Примљен је тако исто Управин предлог, да се члану 16. правила дода нова тачка: „Према нарочитим месним потребама, може Управа постављати на место повереника и нарочите продавце, који ће за свој труд имати проценат од наплаћеног новца. и

1Х.

По предлогу Председникову изабрат је наново за члана Управе т. др. Војислав Бакић, професор велике школе, а на место г. Андре Николића, који је на страни, изабрат је г. Андра Стевановић, такође професор вел. школе.

Б%