Srpski sion
1>р. Г) 1
Г "тр. Н1.о.
у том храм}г моле Вогу, ми не можемо, а да и од наше сгране ие зажелимо, да тога великога добротвора нољачкога иотиштенога православља премилостиви Бог још дуго подржи на утеху тамошње нам једноверне и једнокрвне браће! Д -- (Православно миоионарско друштво у Рускји.) У Русији ностојн већ двадесет и иет година ,нравославно мисиоиарско друштво," којемује сврха, да потпомаже православне мисије у послу обраћава у хришћанство оних нехригаћана, који живе у Русији, и да их утврђује како у истинама вере, тако и у правилима хригаћалског живота. Друштво то ступило је у живот 21. јаиуара 1870. годиие. У самом почетку уписало се за чланове тога друштва 3135 лица обојег иола и евију сгалежа. Друштво то пашло је одзива и симпатпје у свима слојевима руског парода. У половиии 1870. године имало је друштво већ капитал од 67.000 рубаља, п од тога времепа оно се иепрекидно развија и расте. Број чланова достигао је сада до 12.819. У течају 1893. годипе имало је друштво прихода 331.186 рубаља 78 коп., а расхода на разне другатвене потребе 225.546 руб. 38 кон. У ночетку 1894. године било је у каси другатвеној 1,203.207 руб. 84 коп. — Са умножељем новчаних средсгава рагаирила се и увећала се и радња другатвена, Хригаћанска вера и просвета нродире полако све вигае и више у непросвећене народе незнабожачке и исноведнике ислама.
0ДГ0В0РИ УРЕДНИШТВА. Г. ./. Т. у II. С. Драго ће нам бити кад год се јавите. Изволпте иослати. Т. Ис. 0. у М. Кр. Није нам позпато; за то вам до данас и не одговорисмо. Г. В. М. Л. у ./. Радујемо се гато ннс/ге заборавили; очекујемо. Поздрав. НАЗАРЕНСТВО ЊЕГОВА ИСТОРИЈА И СУШТИНЛ напиеао Владимир Димитријеви! отудент богомовије
наградила „Матица Српека" са 200 форината може се добити у Српској Манастирској ИТга.мпарији за I фор. 20 н. Наруџбине ће се само за готов повац извршивати. Српска Манастирска Штампарија.
Готов је: ВЕЛИКИ ИЛУСТРОВАНИ 1?;д ТЈГСПДГ Ш ?1 р Ж. Ј :Х Ш ш ш .Јј| А х СРПСКЕ МАНАСТИРСКЕ ШТА1ПАРИЈЕ.
Цона 40 иопч.
Оа.^;рзка.ј : Календарски део : у коме су објашњепи сви: гостодњи, бпгородични и заповедни светитељски иразиици. — Шематизам: Црквено-народнп автономни органи иагаи; Нагае гаколе. — Статистички податци. Поучно-забавни део: Свети Товаи Златоусти. Од проте Јована Вучковића. — Срби свеЦи. Од М. — Сан је лажа а Ђог је истина. Од С. М. — На крају другог живота. Приповетка Симе Матавуља. — Искреиа реч нашим земљоделцима. Од Д. — Реч-две о сржким сватовима. Од Ђ. ре Страјпћа. — Сржка народна именм. Од Тих. Остојпћа. — Поуке из пчеЖрства. Од Јована Живановића. — Правне поуке. Од дра Милана А. Тшрића. Статистички иодатци о Србима. Скупио Тих. Остојић. — Илуотрације календар доноси: од академ. сликара Урогаа Цредића: Свети Јован Златоусти: Симеон мироточиви (Стеван Немања); Симеон, краљ српскп Стеван Првовенчани; Стеван Дечански, син Милутппов, седмп краљ српски; Цар Урош, син Стевана Душана; Свети ЈТазар, кнез српски. мученик косовски; Максим, митрополит, нре калуђерства Таорђе Бранковић. Од академ. сликара Ђорђа Крстића: Свети Никола; Свети Петар и Павле. аа?" Може се добити код управе Српске Манастирске Штампари е у Новпм Саду.
ОГМАСИ.
С Т Е Ч А Ј. 195 2-3 Овим се отвара стечај на уиражњеио место учитеља српске народне вероисиоведне четвероразредие школе у Чобанду. Плата је у готов «1М новцу 340 Фор. а. вр. а и штоларни ириход износи до 20 Фор. Осим
тога 4 хвата тврдих дрва, стан у нарави са вртом од 437 [П 0 . Изабраном учитељу снадаће у дужност свс законом нрописане иредмете у школи иредавати, повторну школу држати и у цркви свагда у обичајено време појати.